Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Roket fırlatma denemesinde yangın çıktı!

  • 03 Temmuz 2018
  • 89 kez görüntülendi.
Roket fırlatma denemesinde yangın çıktı!

Japonya, uzay çalışmalarında diğer ülkelere yetişebilmek için yeni bir roket fırlatma denemesi gerçekleştirdi. Ancak roket fırlatma denemesi sırasında büyük bir yangın çıktı.

Roket fırlatma denemesi başarısız oldu

Uzay endüstrisi için yeni projeler geliştirmek isteyen Japonya’nın umutları bir kez daha azaldı. Interstellar Technologies’in roket lansmanının ikinci denemesi, başarısızlıkla sonuçlandı. Lansman sırasında roket alev alarak yandı.

Uzay teleskobu yine ertelendi! İşte yeni tarih!

Yaşanan teknik sorunlar nedeniyle James Webb Uzay Teleskobu için bir türlü resmi lansman yapılamadı. Yeni bir açıklamayla James Webb Uzay Teleskobu lansmanı tekrar ertelendi.

33 metrelik MOMO-2’nin alev alması ile lansman başarısızlıkla sonuçlandı. Ancak buna rağmen şirket, fırlatma tesisinin sağlam kaldığını ve denemelere devam edeceğini duyurdu.

Bu kazanın, 2020 yılına kadar bir uyduyu dünya yörüngesine yerleştirme planında gecikmeye neden olup olmayacağı henüz belli değil. Şirketin stratejisi, her şeyi sıfırdan tasarlamak yerine, mümkün olan yerlerde mevcut parçaları kullanmaya dayanıyor. Bu kazayla da şirket her şeyi sıfırdan inşa etmek yerine, parça eklemeleri yapacak.

MOMO roketi ile şirketin ana hedefi uygun bütçeli uzay çalışması yürütebilmek. Uçuşların maliyetini önemli ölçüde düşürmeyi vaat eden şirket, hükümetin 1.8 milyon dolarlık çalışmasını, 440 bin dolara gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Ancak Interstellar Technologies’in kurucusu Takafumi Horie’nin geçmişi, bazı tartışmalara neden oluyor. İnternet servis sağlayıcısı Livedoor’un yaratıcısı olarak öne çıkan ancak sahtekar bir girişimci olarak itibar kazan Takafumi, daha önce 2 yıllık hapis cezasına çarptırılmıştı.

https://shiftdelete.net/roket-firlatma-denemesinde-yangin-cikti

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri