Qualcomm ve Google, Android kimlik dönemini başlatıyor!

  • 05 Aralık 2019
  • 130 kez görüntülendi.
Qualcomm ve Google, Android kimlik dönemini başlatıyor!

Ehliyetinizin veya kimliğinizin yanınızda olmaması bir sorun olmaktan çıkıyor. Telefonlar mobil ödeme çözümleri sayesinde kredi kartı taşıma ihtiyacını ortadan kaldırırken, bu kez Android kimlik özelliği ile heyecanlandırdı.

Qualcomm’un geçtiğimiz saatlerde tanıttığı Snapdragon 865 ve Snapdragon 765 işlemcileri sunduğu performans ve 5G desteği ile konuşuldu. Ancak, her iki işlemcinin Android Identity Credential – Kimlik Bilgisi API’si desteği bulunuyor.

Snapdragon 865 özellikleri açıklandı! İşte detaylar

Qualcomm’un Hawaii’de düzenlediği Snapdragon Teknoloji Zirvesi’nde yeni işlemcilerini tanıttığını sizlere duyurmuştuk. Snapdragon 865 özellikleri, zirvenin ikinci gününde açıklandı.

Snapdragon 865 ve 765, Android Kimlik Bilgisi’ni destekliyor!

Google ve Qualcomm arasındaki bu heyecan verici iş birliği, Google’ın mobil işletim sisteminin bir sonraki sürümü Android R’de sunulacak olan elektronik kimlik özelliği ile kullanıcılar için büyük bir avantaja dönüşecek.

Her iki şirket bu API’nın nasıl çalıştığını açıklamadı. Ancak, bu yılın başlarında telefonlar için mobil ehliyet standardı üzerinde çalışıldığı ortaya çıkmıştı. Bu nedenle önümüzdeki dönemde ülkeler ile yapılacak olan iş birlikleri sonucunda kullanıcılar kimlik veya ehliyet taşımak zorunda kalmayacak gibi görünüyor.

Tabi, her iki şirketin yetkilileri bu teknolojiye uyum sağlanmasının zaman alacağını dile getiriyor. Hükümetlerin fiziksel bir pasaport yerine elektronik doğrulamayı kabul etmesi başta güvenlik olmak üzere birçok endişeden dolayı kolay olmayacak.

Android R hakkında neredeyse hiçbir bilgiye sahip değiliz. Ancak, elektronik kimlik özelliğine sahip olacağı kesinleşmiş durumda.

https://shiftdelete.net/qualcomm-google-android-kimlik-donemini-baslatiyor

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri