PS4 oyunları Nintendo Switch’e geliyor

  • 03 Şubat 2020
  • 94 kez görüntülendi.
PS4 oyunları Nintendo Switch’e geliyor

Nintendo Switch, tanıtıldığı günden bu yana gerek taşınabilirliği, gerek ergonomisi ile dikkat çekmeyi başaran konsollardan biri oldu. Ancak Nintendo Switch’in en büyük sorunlarından biri oyun sayısının kısıtlı olması. Şimdi de Sony bunun için harekete geçti. Yakın zamanda PS4 oyunları Nintendo Switch‘te oynanabilir olacak.

Razer yeni ürünüyle Nintendo Switch’i hedef alıyor

Razer Hammerhead ve Razer Junglecat olmak üzere iki ürünle karşımıza çıkan Razer, özellikle oyun kumandası ile Nintendo Switch deneyimine benzer bir deneyim yaşatmayı başarıyor.

PS4 oyunları Nintendo Switch’te oynanabilir

Sony, yıllar önce PlayStation Vita isminde taşınabilir oyun konsolu çıkarmıştı. Ancak beklediği başarıyı pek fazla elde edememişti. Dolayısıyla o ürünün devamı gelmedi. Bir süre geçmesinin ardından Nintendo, taşınabilir oyun konsolu Switch’i duyurdu.

Ancak Nintendo Switch’teki oyun sayısının kısıtlı olması bazı kullancılara zorluk yaratabiliyordu. Bunun için Sony’den hiç beklenmedik bir hamle geldi. Sony, Remote Play ağını Nintendo Switch ile birlikte daha da genişletebilir. Böylece PlayStation’daki oyunları Nintendo Switch’te oynamak da mümkün hale gelecek.

Remote Play özelliği sayesinde PS4 üzerindeki oyunları internet bağlantısı ile Vita, PC, Mac, iOS ve Android cihazlarınızda oynayabilirsiniz. Ancak bunun için aynı ağa bağlı olmanız gerektiğini de hatırlatalım. Bu özellik Android ve iOS cihazlarda her ne kadar kullanışlı olmasa da Nintendo Switch’te oldukça başarılı bir şekilde kullanılabilir. Çünkü tuşlar, Dualshock ile çok fazla benzerlik gösteriyor.

Sony böyle bir karar almış olsa da Nintendo’nun kabul edip etmemesi de büyük bir önem arz ediyor. İlerleyen günlerde Nintendo ve Sony arasındaki bu anlaşma hakkında daha fazla detay duymayı umuyoruz.

https://shiftdelete.net/ps4-oyunlari-nintendo-switch-e-geliyor

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri