Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Popüler sosyal medya platformu Facebook 15 yaşında!

  • 08 Şubat 2019
  • 77 kez görüntülendi.
Popüler sosyal medya platformu Facebook 15 yaşında!

Sosyal medya denilince akla gelen ilk platformlarından biri olan Facebook, bu hafta 15. yaşını kutluyor. Peki, 15 yılda Facebook‘ta neler değişti?

Facebook Messenger önemli özelliğini sundu!

Instagram, WhatsApp gibi birçok sosyal medya platformu attığınız mesajları silme özelliğini bünyesine katmıştı. Facebook Messenger mesaj silme özelliğini kullanıcılarına sundu!

Facebook 15 yaşında!

2004 yılında karşılıklı etkileşim ve iletişim üzerine kurulu sağlıklı arkadaşlıkları temel alarak kurulan ve günümüzde 2,3 milyar insanın her gün arkadaşları ve aileleriyle bağlantıda kalma, dünyada olup bitenleri keşfetmek ve kendileri için önemli olan şeyleri paylaşmak ve ifade etmek için kullandıkları bir platform haline gelen Facebook, bu hafta 15. yaş gününü kutluyor.

15. yaş günü vesilesiyle Facebook, insanların haber kaynağında görebilecekleri kişiselleştirilmiş “Together in Friendship” videoları da yayınladı.

Facebook her geçen gün kar oranını artırıyor

Firma tarafından açıklanan verilere göre, 2 milyardan fazla kişi en ayda en az bir kez söz konusu sosyal medya platformuna bağlandığını aktarıyor.

Bununla beraber, şirkete en büyük kar sağlayan diğer platformlar ise şüphesiz ki WhatsApp ve Instagram olarak karşımıza çıkıyor.

Hatırlarsanız, geçtiğimiz haftalarda paylaşmış olduğumuz haber ile beraber ile beraber App Annie, WhatsApp‘ın aktif kullanıcı sayısının da söz konusu sosyal platformunu da geride bırakmayı başarmıştı.

Böylece Facebook‘un elinden popüler sosyal medya platformu unvanını da alan WhatsApp, ayrıca şirkete büyük gelirlerde sağladı.

Bu kısımda aktarılan son mali raporlara göre, sosyal medya platformu bünyesinde bulundurduğu diğer platformlar sayesinde hisselerinde toplamda yüzde 11′lik bir artış sergiledi. Yaşanan bu artış ile beraber 6.2 milyar dolar gelir elde eden şirket ayrıca, 2018 yılında 6.9 milyar dolar da net kar elde etti.

Bununla beraber toplamda 16.9 milyar dolar ciro elde ettiğini açıklayan şirket, ayrıca yaşanan son skandallardan da etkilenmediğini de görmekteyiz.

Her geçen gün artan kullanıcı sayısı!

Her ne kadar son günlerde Instagram ve WhatsApp, Faceobook’un önüme geçmiş olsa da,  açıklanan rakamlara göre popüler medya platformunun 2.3 milyar aylık kullanıcı olduğu duyuruldu.

WhatsApp iOS için Touch ID ve Face ID desteği!

WhatsApp iOS için bir süredir gündemde olan Face ID ve Touch ID desteği sonunda geldi. Bundan sonra, iOS kullanıcıları uygulamalarını Face ID veya Touch ID ile şifreleyebilecekler.

Günlük olarak 1.52 milyar kullanıcının ziyaret ettiği medya platformuna ağırlık ağırlık olarak Asya ülkelerinden girildiği de görülüyor. Bunun haricinde günlük 240 milyonda fazla kullanıcının da Avrupa‘dan giriş yaptığı belirtiliyor.

Son olarak, sosyal medya platformunun kuruluşundan bu yana yaşadığı önemli gelişmeleri ayrıca hemen yukarıda yer alan kaydırmalı galeriden inceleyebilirsiniz.

https://shiftdelete.net/populer-sosyal-medya-platformu-facebook-15-yasinda

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri