PlayStation 4 satışları yavaşlıyor! İşte nedeni

  • 06 Şubat 2020
  • 142 kez görüntülendi.
PlayStation 4 satışları yavaşlıyor! İşte nedeni

Bu yıl piyasaya çıkacak PlayStation 5 oyun konsolu henüz çıkmadan PlayStation 4 satışlarını etkilemeye başladı. Sony’nin PlayStation 4 satışları 2019 yılının üçüncü çeyreğinde, 2013 yılındaki lansmanından bu yana en düşük satış istatistiğini gördü.

PlayStation 5 ön sipariş tarihi için yeni iddia!

Oyuncuların sabırsızlıkla beklediği yeni PlayStation için heyecan verici bir sızıntı gerçekleşti. PlayStation 5 ön sipariş tarihi için Twitter’da yakın bir zaman öne sürüldü. İşte yeni konsolun ön sipariş tarihi…

 

PlayStation 4 satışları, PlayStation 5 etkisine giriyor

Sony’nin PlayStation 4 satışları 2019’un üçüncü çeyreğinde yıllık bazda yüzde 25 düştü. Sony, üçüncü çeyrekte 6.1 milyon adet, 2019 yılı toplamındaysa 108.9 milyon PlayStation 4 satışı gerçekleştirdi.

PlayStation 4’ün üçüncü çeyrek geliri ise yüzde 20’lik düşüşle 1.46 milyar dolar seviyesine geriledi. Sony bu düşüşün nedenini, donanım ve üçüncü taraf yazılım satış oranlarının düşmesi olarak gösterdi. Şirket, mali yılın gelirinin, yüzde 3’lük düşüşle, önceden tahmin edilenden 459 milyon dolar daha düşük olmasını bekliyor.

Here is a look at quarterly sales for the PlayStation 4 since launch.

6.1 million unit sales for the quarter is similar to holiday quarter 2014 when the console shipped 6.4 million units.

Clearly on a downward trend as we enter end of lifecycle. pic.twitter.com/EMgLWQOLFr

— Daniel Ahmad (@ZhugeEX) February 4, 2020

İyimser tahminlere rağmen, video oyunlarının satışları döngüsel olarak etkilemesi, PlayStation 4 açısından satışların düşmeye devam edeceğine işaret ediyor.

Öte yandan PS4 satışları birkaç yıl önce resmi bir fiyat indirimi almadığı halde zirveye ulaşmıştı. Satış rakamlarının ortaya çıkmasıyla birlikte Sony’nin PlayStation 5 ekosistemine oyuncuları cezbedecek bir kampanya yapma durumunu değerlendirdiği biliniyor.

https://shiftdelete.net/playstation-4-satislari-yavasliyor

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri