NASA’dan Mars görevi için yeni Astronot kıyafeti:

  • 11 Ağustos 2019
  • 105 kez görüntülendi.
NASA’dan Mars görevi için yeni Astronot kıyafeti:

Ay inişi ve sonrasında planlanan Mars görevi için yeni bir astronot kıyafeti tanıttı. Astro isimli bu yeni kıyafet, Astronot iletişimini kolaylaştıran özelliklere sahip. 

NASA uzun süredir Mars görevi için hazırlıklar yapıyor. Her ne kadar Trump bu konuda fazla destekçi olmasa da eskisi gibi engel de olmayacağa benziyor. Uzay Ajansı da artık hem yeni Ay inişi hem de Mars için kollarını sıvamaya başladı. 

Mars görevi için tasarlanan Astronot kıyafeti ve özellikleri

Astro isimli kıyafet ağırlık ve uzunluğu ayarlanabilir şekilde tasarlanmış. Bu yüzden sadece iki beden üretilen Astro, her bedene uyacak şekilde ayarlanabiliyor. Ve bu ayarlamaları kolayca elle yapmak mümkün.

NASA ilk amaç olarak Ay yüzeyinde Mars görevine hazırlık yapmak ve ayrıca örnek incelemek amacıyla bir üs yapmayı planlıyor. Bu amaçla da yeni Astronot kıyafeti, darbelere dayanıklı, kolayca hareket edebilmeyi sağlayan esnek bir yapıda tasarlandı.

Astro, üsle ve diğer Astronotlarla kurulan iletişimin de sorunsuz olması için tasarlanmış. Bu yeni kıyafet, Astronotların ses kontrollerini kullanmasını, gerçek zamanlı verilere erişmesini ve HD video kullanarak iletişim kurmasını sağlayan önemli iletişimsel özelliklere sahip.

Yeni kıyafet uzun süreli yüzey görevleri için CO2 giderme, tehlikeli arazi geçişi için geliştirilmiş mobilite bağlantısına sahip. Ay üzerine kurulacak üs ile birlikte NASA, Mars görevi için çok daha iyi hazırlanmayı planlıyor.

Peki siz ne düşünüyorsunuz, NASA‘nın Mars görevi için hazırladığı Astronot kıyafeti tasarımını nasıl buldunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

 

https://shiftdelete.net/mars-gorevi-astronot-kiyafeti

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri