Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Nasa, kutupsal girdabın nasıl göründüğünü paylaştı!

  • 04 Şubat 2019
  • 331 kez görüntülendi.
Nasa, kutupsal girdabın nasıl göründüğünü paylaştı!

Soğuk hava, güney bölgelerde normalde olması gerekenden daha fazla görülüyor. NASA, bu durum hakkında bilgi sahibi olabilmek için uydularını kullanarak kutupsal girdap haritasını çıkardı.

NASA uzaylıları nasıl bulacağını açıkladı!

Bir takım yürütülen çalışamalar doğrultusunda NASA, uzaylıları nasıl bulacağını açıkladı. Raporlara göre, NASA önümüzdeki yıllarda uzaylıları bulmak amacıyla çalışmalar yürütmeye başlayacak!

Atmosferik Kızılötesi Siren sistemi kullanılarak kutupsal girdap ölçüldü!

2002 yılında yeniden göreve başlayan Aqua uydusu, Atmosferik Kızılötesi Siren (AIRS) adı verilen cihazlar ile donatılmış durumda. Bu cihazlar coğrafi alanlar üzerinde detaylı ısı haritası üretmeyi mümkün kılıyor. NASA, bu cihazları kutupsal girdap tarafından oluşan sıcaklık değişimini ölçebilmek için kullandı.

Aqua uydusu, hava durumları ve genel iklim detayları hakkında bilgi toplayabilmek için incelenmek istenen konumlara yerleştirilen mikrodalga enerjisini algılayarak ölçüm yapıyor. AIRS cihazları, hava değişimlerini tahmin etmek için hata payını azaltan önemli bir araç olarak görülüyor.

NASA yetkilileri, “Hazırladığımız haritada en düşük sıcaklıklar mor ve mavi renk ile gösterildi. O bölgelerin değerleri -40 derece ile -10 derece arasında değişiklik göstermektedir. Veri ilerledikçe soğuk hava kütlesinin ölçüm merkezi olan ABD’ye nasıl ilerlediğini görebiliyoruz.” açıklaması yaptı.

“Oluşan ani soğuk hava dalgaları yerini aniden sıcak hava dalgalarına bırakabiliyor. Bu durum iklim bilimciler tarafından detaylı bir şekilde araştırılsa da aslında çözüm belli. İnsanoğlunun dünyadaki kaynakları daha doğru kullanması gerekmekte.” diye ekledi.

https://shiftdelete.net/nasa-kutupsal-girdabin-nasil-gorundugunu-paylasti

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri