Nasa astronotları Ay üzerinde yürümek için alıştırılıyor

  • 18 Eylül 2019
  • 79 kez görüntülendi.
Nasa astronotları Ay üzerinde yürümek için alıştırılıyor

2024 yılında Artemis III programı ile Ay’a bir kez daha çıkmayı planlayan NASA, astronotlarını çok çetin şartlar altında hazırlıyor. Bu tarihi başarıda yer almak isteyenler, uzay ajansı tarafından belirtilen bütün kriterlere uymak zorunda. NASA, astronotlarının Ay şartlarına hazır olduğundan emin olmak istiyor.

Yanlışlıkla dünyanın en karanlık maddesi keşfedildi

MIT’deki bilim insanları tarafından yanlışlıkla keşfedilen karanlık materyal, şu an dünyanın en karanlık maddesi olarak görülüyor. Bu maddenin ışığı yüzde 99, 995’ini emdiğini söylüyor.

NASA astronotları Ay üzerinde yürümek için alıştırılıyor

NASA, geleceğe hazırlanmak için elindeki araçlardan biri olan su altı laboratuvarını tanıttı. Ay’da var olan düşük yer çekimi ortamını neredeyse birebir yansıtan bu devasa laboratuvar, astronotlara kendilerini ne gibi zorlukların beklediğine dair önemli fikirler verecek.

Bu konu hakkında bir açıklama yapan NASA, şöyle konuştu: “NASA astronotları, Dünya’nın sahip olduğu yer çekiminin altıda birine sahip olan Ay’da yürümeye hazırlık yapmak için ağır yelek giyiyor ve sırt çantası takıyor.”

Ay’a gitmeyi düşünen kurum çalışanları, paylaşılan görüntüden anlaşıldığı üzere bot ve eldiven ekipmanları ile donatılmış bir şekilde eğitiliyor. NASA, yer çekiminin zorluğu ile baş başa bırakılan çalışanlardan son derece umutlu.

Amerika Birleşikleri Devletleri Başkanı Donald Trump tarafından sıkı bir şekilde takip edilen görev, Ay’a daha kısa sürede gidilmesi için tekrardan düzenlendi. Zira Başkan Trump bu projenin hayata geçirilmesini çok arzuluyor.

https://shiftdelete.net/nasa-astronotlari-ay-uzerinde-yurumek-icin-alistiriliyor

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri