MWC 2020 için kritik toplantı kararı!

  • 11 Şubat 2020
  • 19 kez görüntülendi.
MWC 2020 için kritik toplantı kararı!

Mobil Dünya Kongresi etkinliği yaklaşırken, organizasyona katılmayacağını açıklayan Amazon, LG, Nvidia ve Sony gibi büyük firmaların ardından şimdi de MWC 2020 için toplantı kararı alındı. Mobil teknoloji firmalarından oluşan GSM Association, etkinliğin kaderini belirleyecek. Toplantının tarihi de kesinlik kazandı.

Koronavirüs sebebiyle MWC’ye katılmayan markalar

Mobil Dünya Kongresi 2020’ye hazırlık son hızla devam ederken birçok şirket bu fuara katılamayacağını belirtti. Koronavirüs Mobil Dünya Kongresi’nin heyecanını azaltacak.

MWC 2020 için yapılacak toplantının tarihi belirlendi

Koronavirüs salgını nedeniyle birçok firmanın katılmaktan vazgeçtiği etkinlik için GSMA, 14 Şubat’ta bir toplantı yapacak. Gerçekleştirilecek görüşmenin ardından Mobil Dünya Kongresi’nin akıbeti belirlenecek. Bu toplantı sonucunda etkinliğin ertelenebileceği de iddia ediliyor.

Öte yandan, katılımcıları tedirgin eden koronavirüs için, organizasyonu düzenleyenler aldıkları bazı tedbirleri geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. Etkinlikte her konuşmacının ardından mikrofonun değiştirileceği, lavaboların temizliğine her zamankinden daha fazla dikkat edileceği gibi önlemlerden bahsedilmişti.

Dikkat çeken bir uyarı da katılımcılara yapılmıştı. Etkinlikte katılımcıların birbiriyle el sıkışmaması gerektiği belirtilmişti.

Fakat katılımcı firmaları bu önlemler ikna etmemiş olacak ki etkinliğe katılmama kararı alan firmaların sayısı bu açıklamalardan sonra da artmaya devam etti. Bundan dolayı da GSMA, organizasyon için bir toplantı yapma kararını verdi.

Mobil Dünya Kongresi; bir değişiklik yaşanmaması durumunda, Barcelona’da, 24 Şubat Cuma günü başlayacak ve 27 Şubat Perşembe günü bitecekti. Mobil teknolojilerin tanıtıldığı büyük etkinlik için son kararın ne olacağı ise önümüzdeki günlerde gerçekleşecek toplantıdan sonra netlik kazanacak.

Organizasyona katılmayan firmaların, yeni akıllı telefonlarını farklı bir etkinlik kapsamında tanıtması bekleniyor.

https://shiftdelete.net/mwc-2020-icin-kritik-toplanti-karari

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri