Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Motorola G4 Plus sonunda Oreo’ya kavuşuyor!

  • 09 Eylül 2018
  • 261 kez görüntülendi.
Motorola G4 Plus sonunda Oreo’ya kavuşuyor!

Motorola G4 Plus, Lenovo tarafından ilk yayınlanan Oreo güncellemesi listesinde yer almıyordu. Kullanıcılardan gelen tepkiler sonrası son dakika listeye eklenen G4 Plus için uzun bir  bekleyiş sonrası ilk çalışmalar yapılmaya başladı.

Moto G5‘in Oreo güncellemesi alması sonrası markanın beklenen G4 Plus güncellemesi için çalışmaya başladığı ortaya çıktı. Ancak kullanıcılar bir yılı aşkın bir süredir bu güncellemeyi bekliyor.

Motorola G4 Plus Oreo güncellemesi ne zaman gelecek?

İlk gelen bilgiler Oreo güncellemesi için test çalışmalarının henüz başlamadığını gösteriyor. Ancak yakın zamanda ilk testler başlayacak. Oreo güncellemesi için test cihazlarında yapılacak bu çalışmanın yaklaşık bir ay sürmesi bekleniyor.

Daha sonrasında ise güncelleme yüklenen test cihazlarının optimizasyon sorunları kontrol edilecek.

İşte Motorola’nın Android 9.0 Pie güncelleme listesi!

Motorola, Android 9.0 sürümü ile buluşturacağı akıllı telefonları açıkladı. İşte Motorola Android 9.0 Pie güncelleme listesi!

Tüm bu çalışmalar sonrası önce beta sürümü yayınlanıp belli kullanıcılar üzerinde test edilecek.  Süreç sonunda ortaya çıkan kararlı sürümün ise yıl sonuna kadar ortaya çıkması ve Motorola G4 Plus kullanıcılarına dağıtılması bekleniyor.

Motorola eskiden çok daha hızlı Android güncellemeleri alan bir firmaydı. Piyasada hala tutunmasında da bu alışkanlığının payı var denilebilir. Ancak son zamanlarda Motorola eski alışkanlığını kaybetmiş görünüyor.

Uzun süre yapılmayan güncellemeler, Amiral Gemisi cihazlara bile uzun süre gelmeyen son Android sürümleri kullanıcıların sabrını  taşırmaya başladı.

Lenovo, hala kemik bir kitlesi olan Motorola‘dan vazgeçmiş değil. IFA‘da da ortaya çıkan yeni Motorola telefonlarda bunu kanıtlar nitelikte.

Özellikle iki senedir güncellemelerde sınıfta kalan Lenovo bakalım Android 9 Pie güncellemesinde nasıl bir performans gösterecek.

Motorola’nın yazılım güncelleme performansını nasıl buluyorsunuz? Sizce Android 9 Pie güncellemelerinde daha hızlı davranabilecekler mi?

 

https://shiftdelete.net/motorola-g4-plus-oreoya-kavusuyor

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri