Messenger Uçtan Uca Şifrelenecek

Facebook Messenger, uçtan uca şifreleme özelliğini getiriyor. Bununla birlikte daha güvenli olacak olan Messenger, bazı özelliklerinden feragat etmek zorunda.

  • 01 Haziran 2016
  • 554 kez görüntülendi.
Messenger Uçtan Uca Şifrelenecek

En popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, geçtiğimiz haftalarda gizlilik ve güvenliği artırmak için sohbetlerin içerisinde uçtan uca şifreleme getirmişti. Zamanında WhatsApp için 19 milyar dolar ödeyip hizmeti satın alan Facebook, kendi mesajlaşma servisi Messenger için de uçtan uca şifrelemeyi getirebilir.

En iyi ikinci mesajlaşma uygulaması

900 milyondan fazla aktif kullanıcı olan Messenger, Facebook hesabı olmayanlar için bile çok kullanışlı bir mesajlaşma uygulaması. Uçtan uca şifreleme getirmek bütün bu kullanıcıları mutlu edecektir şüphesiz.

Güvenlik mi, etkileşim mi?

Söylentilere göre Facebook, bu özelliği opsiyonel yapacak. Zira böylesine bir güvenlik özelliğinin getirilmesi Facebook Messenger’daki bazı özelliklere kısıtlama getirebilir. Eğer güvenli konuşma özelliğini aktif etmezseniz Facebook’un yapay zeka botlarını kullanmaya devam edebileceksiniz.

Bu durum sonucunda kullanıcıların tercih etmesi gereken durum, daha fazla güvenlik mi, daha akıllı bir mesajlaşma yöntemi mi şeklinde olacak. Zira Facebook’un botlarının ve sohbet içerisinde kullanılan yapay zekâ ürünlerinin çalışması için içeriğin önce Facebook sunucularına gitmesi gerekiyor.

Facebook Messenger’da uçtan uca şifrelemenin ne zaman geleceği şu anda belli değil fakat gelen bilgiler fala beklemeyeceğimizi gösteriyor.

 

 

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/messenger-uctan-uca-sifrelenecek-72031

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri