Mercedes A Serisi Sedan Türkiye’de!

  • 15 Haziran 2019
  • 57 kez görüntülendi.
Mercedes A Serisi Sedan Türkiye’de!

Mercedes’in kompakt sınıftaki ilk sedan otomobili Mercedes A Serisi Sedan, Türkiye için lanse edildi. Yeni sedan, yapay zekâ kullanımının yanı sıradiğer A serisi modellerine göre daha geniş iç alanı ile dikkat çekiyor.

Mercedes’den kaza sırasında tasarımı değişen araç!

Alman otomobil devinin deneysel güvenlik aracı – Mercedes Benz ESF 2019 sunduğu güvenlik önlemleri ile oldukça dikkat değişiyor. İşte kaza sırasında tasarımı değişen araç!

Mercedes A Serisi Sedan neler sunuyor?

Yeni Mercedes-Benz A-Serisi Sedan 4.549 mm uzunluğa, 1.796 mm genişliğe, 1.446 mm yüksekliğe ve 2.729 mm dingil mesafesine sahip. Bu boyutlar arabada geniş bir alan ve 420 litrelik bir bagaj kullanımı sunuyor. 1.024/944 mm ön/arka baş mesafesi, 1.457/1.446 mm ön/arka dirsek mesafesi, 1.400/1.372 mm ön/arka omuz mesafesi ve 1.062/861 mm ön/arka bacak mesafesi değerleri, sürücüler ve beraberindeki yolcular için geniş bir alan sunuyor.

A Serisi Sedan; 944 mm ile kullanım kolaylığı da sunuyor. 420 litre hacimli bagaj, 950 mm genişliğe ve 462 mm’lik kilit ile arka cam alt kenarını arasındaki mesafesiyle geniş bir yükleme girişi sunuyor.

Ayrıca yeni sedan A serisi, biri dizel ve diğeri benzinli olmak üzere iki farklı motor seçeneğiyle satışa sunuluyor. Benzinli cephesinde 163 BG (120 kW) ve 250 Nm tork üreten ve çift kavramalı 7G-DCT ile kombine edilen A 200 devreye giriyor. Dizelde ise 116 BG (85 kW) ve 260 Nm tork üreten motor ve çift kavramalı 7G-DCT ile donatılan A 180 d sunuluyor.

Mercedes-Benz’in yenilikçi iç mekân yaklaşımıyla A-Serisi Sedan, oldukça modern bir iç tasarım ile geliyor. İç mekân tasarımı, gösterge paneli ile başlıyor; gösterge panelinin üzerini örten bir koruma bulunmadığı için gösterge panelinin gövdesi havada süzülüyor hissi veriyor. İsteğe bağlı olarak 64 renk seçeneği sunan ambiyans aydınlatması, tasarımı daha da güçlendiriyor.

Tamamen dijital gösterge paneli isteğe bağlı olarak sunulurken türbin görünümlü havalandırma çıkışları sportiflik vurgusunu arttırıyor. Yeni Mercedes-Benz A-Serisi Sedan’ın kokpit tasarımı; iki adet 7 inç’lik ekran, bir adet 7 inç ve bir adet 10,25 inç’lik ekran ve son olarak iki adet 10,25 inç’lik ekran olmak üzere üç farklı seçenek ile sunuluyor.

Ayrıca araçta MBUX özelliği de bulunuyor. MBUX, Yeni A-Serisi Sedan için de standart olarak sunuluyor. Kişiselleştirilebilen MBUX, kendini kullanıcıya uyarlıyor ve böylece otomobil ile sürücü ve yolcular arasında duyusal bir bağ kuruyor. Donanım seviyesine bağlı olarak yüksek çözünürlüklü 10.25 inç, tamamen dijital gösterge paneli, standart olarak sunulan dokunmatik ekran ve günlük konuşma dilini anlayan, “Hey Mercedes” komutu ile etkinleşen sesli komut sistemi gibi özellikler devreye giriyor. M

Yeni Mercedes-Benz A Serisi Sedan, 246.100 TL’den başlayan fiyatlarla Haziran ayından itibaren satışa sunuluyor.

https://shiftdelete.net/mercedes-a-serisi-sedan-turkiye-de

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri