Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Kolunuzu dokunmatik ekrana dönüştüren akıllı saat!

Giyilebilir teknolojik cihazların devrim niteliğinde bir varyasyonu olan ve kolunuzu bir dokunmatik ekran gibi kullanmanızı sağlayan akıllı saat LumiWatch ile tanışın!

  • 29 Nisan 2018
  • 70 kez görüntülendi.
Kolunuzu dokunmatik ekrana dönüştüren akıllı saat!

Giyilebilir teknolojik cihazların devrim niteliğinde bir varyasyonu olan ve kolunuzu bir dokunmatik ekran gibi kullanmanızı sağlayan akıllı saat LumiWatch ile tanışın! Bakalım bu yeni cihaz nasıl çalışmakta?

Bu akıllı saat ile kolunuzu dokunmatik ekran gibi kullanın!

Giyilebilir akıllı ürün teknolojisi gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor. Carnegie Mellon Üniversitesi‘ndeki araştırmacılar tarafından geliştirilen LumiWatch adlı bu prototip akıllı saat, emsallerinden farklı olarak kolunuzu dokunmatik bir ekrana dönüştürüyor!

Yukarıda yer alan videoda görebileceğiniz üzere LumiWatch, kullanıcının koluna basit bir ekran yansıtıyor ve nereye dokunulduğunu algılayabiliyor. Günümüzde hali hazırda kullanılan projeksiyonlu sanal klavyelerdekine benzer bir teknoloji kullanan LumiWatch, sadece bu işlemi daha küçük bir boyutta yapabilmekte.

1.2 GHz hızında çalışan dört çekirdekli bir Snapdragon yonga seti ile çalışan LumiWatch, 15 lümenli bir projektör ile görüntü yansıtmakta. 4 GB ROM ve 768 MB RAM kapasitesi bulunduran cihazın ayrıca 740 mAh bir bataryası mevcut. Son olarak hem Wi-Fi hem de Bluetooth destekleyen LumiWatch’ın Android 5.1 çalıştırdığını da belirtmeden geçmeyelim.

 

Kaynak adres : https://shiftdelete.net/kolunuzu-dokunmatik-ekrana-donusturen-akilli-saat

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
Azim Güvenlik