Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

JAXA ve Toyota uzay aracı için bir araya geldi!

  • 13 Mart 2019
  • 91 kez görüntülendi.
JAXA ve Toyota uzay aracı için bir araya geldi!

Japon Havacılık ve Uzay Araştırma Ajansı (JAXA), 2029’da ay yüzeyine inme planı için Toyota ile bir araya geldi. JAXA’nın planları doğrultusunda Toyota uzay aracı geliştirecek!

Elektrikli Rolls Royce geliyor!

Elektrikli otomobil akımı, süper lüks otomobil üreticilerinden Roll-Royce’a da sıçradı. Peki, elektrikli Rolls Royce Ghost görmemiz gerçekten de olası mı?

JAXA ve Toyota uzay aracı için bir araya geldi!

Japon Havacılık ve Uzay Araştırma Ajansı 2029’da ay yüzeyine inecek basınçlı bir otonom araç yapabilmek için Toyota ile bir araya geldi. Altı tekerleğe sahip olacak araç, iki kişiyi 10.000 kilometre mesafeye kadar taşıyabilecek güneş enerjisi ve Toyota’nın yakıt hücresi teknolojisini kullanıyor olacak.

13 metrekarelik yaşam alanına sahip iki minibüsün büyüklüğü kadar olacak ve astronotlar kıyafetlerini aracın içinden çıkararak normal yaşam koşullarında keşfe devam edebilecekler. Astronotlar Ay yüzeyine inmeden önce, aracın Ay’a inmesi ve onlar gelmeden keşfe başlaması bekleniyor.

Yakın zamanda resmi olarak duyurulması beklenen proje için SpaceX de JAXA ile irtibata geçti. Bu süreçte Çin, uzay hedeflerini artırıyor ve son zamanlarda Ay’ın farklı bölgelerine inerek güneş enerjisi santrali için planlarını geliştiriyor.

Toyota‘nın duyurusu ile ilgili özellikle heyecan verici olan diğer bir şey ise araçtaki astronotlar için çok fazla özgürlük sağlamayı amaçlamasıdır. Gelecekle bağlantılı bir şekilde bakarsak bu süreçler uzayda yaşam için çok uzun bir zaman kalmadığının da göstergesi.

https://shiftdelete.net/toyota-aya-gidiyor

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri