Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

iPhone’lar, LG G8 ile aynı teknolojiyi kullanabilir!

  • 03 Mart 2019
  • 101 kez görüntülendi.
iPhone’lar, LG G8 ile aynı teknolojiyi kullanabilir!

MWC 2019’da tanıtımı gerçekleştirilen amiral gemilerinden birisi de, LG G8 ThinQ oldu. Üst seviye bir donanıma ev sahipliği yapan bu telefonun en dikkat çekici noktalarından birisi şüphesiz Crystal Sound OLED teknolojisi oldu.

Bu teknoloji sayesinde OLED ekran bir çeşit amplifikatör olarak kullanılarak ses seviyesi artırılıyor. Geleneksel hoparlörlerin aksine sesin ekran titreşimleri ile yayılması sağlanıyor, ancak bu sadece telefon görüşmelerinde kullanılıyor.

LG G8 ThinQ ve G8s Thinq tanıtıldı!

LG, MWC 2019’da yeni amiral gemilerini tanıttı. İşte tüm detayları ile LG G8 ThinQ özellikleri ve bir diğer model olan LG G8s ThinQ’nun detayları!

Apple ekranı hoparlör olarak kullanabilir!

Peki, iPhone ile alakası ne? dediğinizi duyar gibiyiz. Apple, ABD Patent ve Marka Ofisi’ne yaptığı başvuru ile 28 Şubat’ta LG’nin Crystal Sound’u ile benzer şekilde ekranın hoparlör olarak kullanılmasını sağlayan bir teknolojinin patentini aldı.

Patent ekranın tamamının titretilmesi üzerine kurulu. Patent mühendislik ve tasarım konusunda detaylara giriyor olsa da, Apple’ın bu teknolojiyi çok daha ileri bir noktaya taşıyıp taşıyamayacağını şu anda bilmiyoruz.

LG’nin kullanmış olduğu mevcut teknoloji telefon görüşmeleri gibi düşük ses seviyelerinde fayda sağlıyor. Ancak, hoparlörü kullanarak müzik dinlemeye çalıştığınızda ekran sayesinde gözle görülür bir artış şu anda söz konusu değil.

Tabii ki, firmalar tarafından alınan patentlerin gerçeğe dönüştürüleceğinin bir garantisi olmadığını tekrar hatırlatmak isteriz. Akıllı telefon üreticileri tarafından yıllar önce alınan ancak gerçeğe dönüştürülmeyen yüzlerce patent var.

Tabi, tüm bunların yanı sıra LG’nin yeni amiral gemisinde ilk adımı atması, Apple’dan bu teknolojiye bir karşılık gelme ihtimalini güçlendirmiyor değil.

https://shiftdelete.net/iphone-lar-lg-g8-ile-ayni-teknolojiyi-kullanabilir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri