Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

iPhone X Plus yatay mod ile iPad gibi kullanılacak!

  • 01 Ağustos 2018
  • 137 kez görüntülendi.
iPhone X Plus yatay mod ile iPad gibi kullanılacak!

Bu yıl Apple tarafından ilk defa üç farklı iPhone akıllı telefon modelinin sunulmasının beklendiğini artık tüm teknoloji meraklıları biliyor. Bugüne kadarki en büyük iPhone modeli olarak ise kullanıcıların karşısına iPhone X Plus çıkacak. İddialar, iPhone X Plus yatay mod desteği ile akıllı telefonun iPad tarzı kullanım sunacağını söylüyor.

Yeni iPhone modelleri harika bir özellik ile geliyor!

iOS 12 Beta 5 içerisindeki bazı satırlar yeni iPhone modellerinin satışlarını katlayabilecek bir özelliği ortaya çıkarttı. Yeni iPhone çift SIM kart desteği ile kullanıcılara büyük kolaylık sağlayacak.

iPhone X Plus yatay mod desteği ile geliyor!

İddialara göre iPhone X Plus, 2688 x 1242 piksel çözünürlüğe ve 450 ppi yoğunluğuna sahip 6.5 inç OLED ekran ile gelecek. Mevcut iPhone X modelinin ise 5.8 inç ekrana sahip olduğunu not olarak düşelim.

Büyüyen ekran ile kullanıcılar, iPhone akıllı telefonlarını iPad tablet gibi yatay olarak kullanabilecek. Bu sayede Posta, Kişiler, Takvim gibi içerik zengini uygulamalarda kullanıcıların ekranda daha fazla bilgi görmesinin mümkün hale geleceği ifade ediliyor.

En güncel iOS 12 Beta ve Xcode kodları içerisinde bu özelliğe dair satırların bulunduğuna dikkat çekiliyor. Simülatör üzerinden iOS 12 Beta sürümünün 2688 x 1242 piksel ve 458 ppi değerlerine çıktığı ve yerel uygulamaların yatay moda adapte edilebildiğinin altı çiziliyor. Yani normalde iPad ekranlarında mümkün olan özelliklere.

Eğer iddia edildiği gibi iPhone X Plus yatay mod desteği sunarsa, kullanıcılar büyük ekran alanının tüm avantajlarından faydalanmış olacak. Örneğin, sadece yatay olarak çalışan oyun vb. uygulamalardan anlık çıktığınızda, cihazınızı farklı olarak tutma zorunluluğundan da kurtulmuş olacaksınız. Belki şirket bizleri şaşırtarak Apple Pencil desteği sunar. Ne dersiniz?

https://shiftdelete.net/iphone-x-plus-yatay-mod-ile-ipad-gibi-kullanilacak

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri