iPhone 11 suya karşı dayanıklılığı ile şaşırttı

  • 24 Ekim 2019
  • 108 kez görüntülendi.
iPhone 11 suya karşı dayanıklılığı ile şaşırttı

iPhone 11 serisinde geçen yıl piyasaya sürülen iPhone XS serisi ile benzer şekilde IP68 sertifikasına yer veriliyor. Her iki seri suya ve toza karşı dayanıklılık konusunda aynı sertifikaya sahip olsa da, yeni iPhone‘lar çok daha dayanıklı.

2018 iPhone modelleri piyasaya sürüldüğünde 2 metre derinlikte 30 dakika su altında kalmaya dayanabildiği belirtiliyordu. Bu yıl tanıtılan iPhone 11 Pro ve Pro Max modellerinin ise 4 metre derinlikte 30 dakika kalabildiği belirtildi.

iPhone 11 inceleme – 35 dakikada iPhone 11!

iPhone 11 inceleme videosuyla karşınızdayız. Ailenin en uygun fiyatları kullanıcısına neler sunuyor? İşte Apple iPhone 11 özellikleri ve hakkında tüm merak edilenler. İyi seyirler…

iPhone 11 suya karşı dayanıklılıkta sınırları zorluyor

Diğer modellere kıyasla uygun fiyatı ile satış rekorları kıran iPhone 11 ise geçen yıl tanıtılan modeller ile benzer şekilde 2 metreye kadar suya dayanıklı. Her iki serinin aynı sertifikaya sahip olduğunu dikkate aldığımızda, Apple’ın daha güçlü bir yapıştırıcı ile sızdırmazlığı artırdığını görüyoruz.

iPhone 11’in suya karşı dayanıklılığı CNET tarafından test edildi. Sadece Pro serisi ile sınırlı kalmayan bu test sırasında iPhone 11’de şaşırtıcı bir başarıya imza attı. Zira, 4 metre ile başlayan test 12 metreye kadar devam etti.

2019 iPhone modelleri 12 metre derinlikte 30 dakika boyunca kaldıktan sonra sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam edebildi. Hoparlörden ses boğuk çıktığı belirtilse de, cihazlar kuruduktan sonra bu sorunda ortadan kalktı.

Test sonucunda dikkat çeken detay ses seviyesi oldu. Her standart hem de Pro modelleri su altında uzun süre kaldıktan sonra, kutudan yeni çıkan aynı cihazlara kıyasla en yüksek seviyede ses netliğinin azaldığı görüldü.

2020 iPhone ekran çentiği değişikliği ile gelecek!

Apple, 2020 iPhone modelleri için şimdiden kolları sıvamış durumda. 2020 iPhone ekran çentiği değişikliği ile gelebilir. Bu sayede daha büyük bir ekran kullanıcılara sunulmuş olacak.

Bu kapsamda iPhone 11 serisinin piyasadaki tüm telefonlar ile benzer şekilde su altında hasar alabileceğini görüyoruz. Ancak, 12 metre gibi üç kat daha fazla derinlikte çalışmaya devam edebilmesi gerçekten büyük bir başarı.

https://shiftdelete.net/iphone-11-suya-karsi-dayanikliligi-ile-sasirtti

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri