Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

iOS Kısıtlanmış USB Modu kırıldı!

  • 10 Temmuz 2018
  • 141 kez görüntülendi.
iOS Kısıtlanmış USB Modu kırıldı!

iOS 11.4.1 güncellemesi ile birlikte gelen dikkat çekici güvenlik özelliği Kısıtlanmış USB Modu olmuştu. Öte yandan, iOS Kısıtlanmış USB Modu şimdiden kırılmış olabilir. Elcomsoft, iOS 11.4.1 Kısıtlanmış USB Modu için iddialı açıklamalarda bulundu.

iOS 11.4.1 yayınlandı! İşte sunulan yenilikler!

Apple, iOS 11.4.1 güncellemesini iPhone ve iPad kullanıcıları ile buluşturdu. İşte iOS 11.4.1 sürümünün detayları ve destekleyen cihazlar!

iOS Kısıtlanmış USB Modu gerçekten kırıldı mı?

Apple, Sonbahar ayları içerisinde kullanıcılarla buluşması beklenilen iOS 12 öncesinde iOS 11.4.1 sürümünü yayınlarken, kullanıcıların güvenliği için Kısıtlanmış USB Modu özelliğini sundu. Bu özellik sayesinde kanun güçleri tarafından kullanılan ve iPhone ve iPad cihazların şifresini kırmak amaçlı üretilen cihazların müdahalesinin önüne geçilebiliyor. Özellik aktif edildiğinde, iOS cihazınızın ekran kilidinin devreye girmesinden 1 saat sonra Lightning üzerinden veri aktarımı tamamen devre dışı bırakılmış oluyor.

Elcomsoft ise Kısıtlanmış USB Modu özelliğinin kırıldığını ileri sürmüş durumda. Bu durumu keşfeden şirket, şimdiye kadar şifre kırma denemesi ise yapmadıklarının altını çiziyor. Elcomsoft bunun yerine, polisin ilk 1 saatten sonra bir soruşturma sırasında ele geçirilen iPhone’un şifresinin kırılmasını kolaylaştıracak geçici bir çözüm bulduklarını paylaşıyor.

Apple, Lightning portunun veri aktarımını keserek Grayshift gibi ekran kilidi için doğru kombinasyonu bulmak üzere mümkün olan tüm PIN numaralarını deneyen cihazların önünü kesmek hedefindeydi. Öte yandan Elcomsoft, yeniden başlatma ve Geri Yükleme Modu gibi yöntemler ile bir açık bulduklarını söylüyor. Hatta Mayıs ayında keşfedilmiş olan yöntemin bu son güncellemede çalışıyor olması da ayrı bir konu.

iOS cihazlarda Kısıtlı USB modu nasıl aktif edilir?

iOS 11.4.1 ile kısıtlanmış USB modu özelliği kullanıma sunuldu. İşte, USB Aksesuarları için Kısıtlı Mod nasıl aktif edilir? sorusunun cevabı!

Yine de yöntemin sorunsuz olarak çalışması için cihazın USB Kısıtlanmış Modu’na tam olarak geçmemesi gerektiği de söyleniyor. Polisin cihazı ele geçirir geçirmez bu moda geçmemesi için gerekli USB aksesuarına bağlaması da şart. Yani, şirketin aslında iddialı bir açıklamada bulunduğunu ve hatta bu açıklamanın biraz da çelişkili olduğunu söyleyebiliriz.

Peki, siz cihazınızda USB Kısıtlanmış Modu özelliğini aktif edecek misiniz?

https://shiftdelete.net/ios-kisitlanmis-usb-modu-kirildi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri