iOS için Instagram karanlık mod özelliğine kavuştu

  • 08 Ekim 2019
  • 35 kez görüntülendi.
iOS için Instagram karanlık mod özelliğine kavuştu

Uzun zamandır birçok uygulama geliştiricisinin karanlık mod özelliğine yer vermesi ile birlikte Instagram da kısa bir süre önce Android için Instagram karanlık mod özelliği beta olarak kullanıma sunulmuştu. Şimdi de iOS için Instagram karanlık mod özelliğine kavuştu.

Facebook, insan gibi görünen avatarlar yapıyor!

Facebook Oculus Connect 6 etkinliği ile birçok yeni teknolojiyi tanıtırken gelecekteki hedeflerini de paylaştı. Facebook VR vizyonu için de gelecek planlarını ortaya koyan önemli bilgiler paylaştı.

iOS için Instagram karanlık mod özelliğiyle neler sunuyor?

Instagram’ın iOS uygulaması yayınlanan güncelleme ile birlikte tamamen karardı ve adeta yeni bir tasarımsal boyut kazandı. İşin tasarımsal boyutunun yanı sıra uygulamanın karanlık ortamlarda kullanımı biraz daha kolaylaştırıldı. Bu sayede kullanıcıların gözü biraz daha az yorulacak.

Karanlık mod özellikle OLED ekrana sahip olan telefonlar için de ciddi derecede bir güç tasarrufu sağlayacak. Piksel ışıklarının çoğunun kapalı olması sayesinde telefon Instagram açıkken daha az şarj tüketecek. Tabii bu iPhone XR ve iPhone 11 gibi LCD ekranlı telefonlarda pek mümkün olmayacak.

Uygulamanın içerisinde karanlık modu devre dışı bırakmak için Instagram içerisinde herhangi bir seçenek gözükmüyor. iOS karanlık mod modunda çalışıyorsa Instagram da otomatik olarak karanlık modda çalışıyor. Bu özelliği kullanmak için App Store üzerinden Instagram uygulamasını güncellemeniz gerekmektedir.

Karanlık mod özelliğinin Android için ne zaman geleceği henüz bilinmiyor ancak yakın zamanda geleceği tahmin ediliyor.

https://shiftdelete.net/ios-icin-instagram-karanlik-mod-ozelligine-kavustu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri