iOS 13.3.1 Beta 2 yayınlandı! Neler sunuyor?

  • 15 Ocak 2020
  • 120 kez görüntülendi.
iOS 13.3.1 Beta 2 yayınlandı! Neler sunuyor?

Apple’ın Eylül ayında yayınladığı iOS 13 sürümünün ardından güncellemelere hız verdiği artık herkes tarafından bilinir hale geldi. WWDC 2020’de duyurulması beklenen iOS 14 için çalışmalar devam ederken, iOS 13.3.1 Beta 2 yayınlandı.

iOS 13.3.1 için ilk beta, 18 Aralık tarihinde yani bir ay önce yayınlandı. Beta ifadesinden de anlaşılabileceği üzere Apple’ın geliştiriciler için yayınladığı bu test sürümünün detaylarına hep birlikte bakalım.

iOS 13.3 için kötü haber geldi

iOS sürümlerinde yaşanan problemlerden uzak durmak isteyen kullanıcıların en sevdiği özellik, artık iOS 13.3 için geçerli değil. Zira Apple, iOS 13.3 sürüm düşürme işlemi için kararını verdi.

iOS 13.3.1 Beta 2 çıktı! Neler sunuyor?

Apple’ın bu test sürümünü dikkat çekici hale getiren detay, ara güncelleme olması. Apple ara güncellemeler için bugüne kadar test sürümü yayınlamayı pek tercih etmedi. Ancak, iOS 13.3.1 ile karar değişikliğine gitmiş görünüyor.

Tahmin edebileceğiniz gibi güncelleme notlarında detaylara yer vermeyen Apple, iOS’un ilk sürümünden bu yana olduğu gibi bir önceki sürümde tespit ettiği hataları ortadan kaldırmaya odaklanacak. iOS 13.3.1 ile kullanıcıların Posta uygulamasında yaşadığı sorunların ortadan kaldırılması bekleniyor.

Buna ek olarak İletişim Sınırları özelliğindeki hataların giderilmesi ve Bluetooth uyumsuzluklarının çözüme kavuşturulması en büyük beklentiler arasında. İletişim Sınırlama özelliğindeki hata nedeniyle çocuklar bilinmeyen bir numaradan iletişim sağlamak isteyen birisine mesaj gönderebiliyordu.

Geliştiriciler dışında tavsiye etmiyoruz, ancak yine de bu sürümü yüklemek istiyorsanız, normalde UDID kaydının yapılmış olması gerekiyor. Ancak, Public Beta yayınlandığı için UDID kaydı yaptırmasına da gerek kalmadı.

Test sürümü olduğundan cihazınızda çeşitli sorunlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu yazılımsal sorunlardan kurtulmak için 13.3 sürümüne dönmeniz gerekecek.

https://shiftdelete.net/ios-13-3-1-beta-2-yayinlandi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri