iOS 13.2, sorunu ile birlikte geldi

  • 03 Kasım 2019
  • 128 kez görüntülendi.
iOS 13.2, sorunu ile birlikte geldi

iOS 13’ün tanıtılması ile birlikte iPhone kullanıcıları heyecanlanmış olsa da kısa süre sonra bu heyecan, sorunlarla birlikte yerini endişeye bıraktı. Apple, çıkan sorunları ortadan kaldırmak için hızlı bir şekilde yeni güncellemeleri kullanıcılarla buluşturdu. Ancak, son güncelleme ile birlikte yeni bir iOS 13.2 sorunu da ortaya çıktı.

iOS 13.2 yayınlandı! İşte yenilikler

Yeni AirPods Pro’nun sürpriz bir şekilde karşımıza çıkmasının hemen ardından Apple yeni iOS güncellemesi için de beklemedi. Bir süredir beklenen yeni AirPods ile uyumlu iOS 13.2 yayınlandı!

I’ve noticed this since the first 13.2 betas, and Overcast users keep reporting it as well: background apps seem to be getting killed MUCH more aggressively than before.

(Especially on the iPhone 11 if you use the camera, presumably because it needs so much RAM for processing.) https://t.co/Qscmsj1OGY

— Marco Arment (@marcoarment) 29 Ekim 2019

Apple, iOS 13.2 sorunu nedeniyle şikayet alıyor

Yeni güncelleme ile birlikte, önceki sürümlerde yaşanan problemlerin büyük bir kısmının ortadan kalkacağı düşünülüyordu. Ancak, işler pek de beklendiği gibi gitmedi. iPad ve iPhone kullanıcıları yeni bir iOS 13.2 sorunu ile karşılaştıklarını bildirdi.

Güncellemeyi yükleyen kullanıcılar arka planda çalışan uygulamalardan eski performansı almadıklarını belirtti. Bunun sebebi ise bellek yönetimi konusunda cihazların beklenmedik davranışlarda bulunması.

Bazı kullanıcılar Mail ya da YouTube gibi uygulamalarda sorunlarla karşılaştıklarını söyledi. Bu sorunlarla birlikte e-posta yazarken başka bir uygulamaya geçen kullanıcılar, geri döndüklerinde postalarını taslakta bulamıyor. Aynı şekilde, bir YouTube videosu izlerken, başka bir uygulamaya geçilip geri gelindiğinde videonun kaldığı yer ortadan kayboluyor.

Bir kullanıcı attığı bir tweet ile sorununu şu şekilde anlattı:

“Excel’de bir tablo üzerinde çalışıyordum. Bu sırada yaklaşık 10 dakikalığına bir YouTube videosuna geçiş yaptım. Geri döndüğümde ise çalışmalarımı bulamadım. Ayrıca tüm Safari sekmelerim de ortadan kayboldu”

Apple cephesinden konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi. Ancak, bu sorunların da yeni bir güncellemeyle düzeltileceğine kesin gözle bakılıyor. Güncellemeyi yükleyen ve iOS 13.2 sorunu ile karşılaşan kullanıcılar için şimdilik resmi kaynaklardan gelecek açıklamayı beklemekten başka çare yok.

https://shiftdelete.net/ios-13-2-sorunu-ile-birlikte-geldi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri