iOS 13.2 güncellemesi ile bazı sürümlerin fişi çekildi

  • 08 Kasım 2019
  • 107 kez görüntülendi.
iOS 13.2 güncellemesi ile bazı sürümlerin fişi çekildi

iPhone kullanıcıları, iOS 13.2‘nin piyasaya sürülmesinin ardından artık iOS’un önceki sürümlerinden bazılarını indiremeyecek. Apple, iOS 13.2 güncellemesi ile birlikte iOS 13.1.2 ve iOS 13.1.3 için kararını verdi.

iOS 13.2, yeni bir sorunu da yanında getirdi

Saatler önce piyasaya sürülen iOS 13.2 güncellemesi, birçok kullanıcının yüzünü bir kez daha ekşitti. iPhone modellerinin sorunları ile uğraşan Apple, beklemediği yerden vuruldu.

Yeni yazılımlar piyasaya çıktıkça eskilerinin gözden düşmesi beklenen bir durum. Nitekim Apple da yeni güncellemenin ardından önceki sürümlerin zamanla gözden düşeceğini öngörüyor. Ancak Apple’ın büyük bir öz güvenle duyurduğu iOS 13.2 sürümü hakkında da farklı ülkelerde birçok kullanıcının şikayetleri var.

iOS 13.2 güncellemesi ile birlikte iki sürüm için karar verildi

Bazı Apple kullanıcıları ve teknoloji uzmanları, iOS 13.2 sürümünün iPhone cihazlarında çoklu görev yapmayı engellediğini öne sürüyor. Söz konusu Apple iOS sürümünün daha önce de HomePod kullanımını olumsuz etkilediği iddia edilmiş, bu durum haberlere yansımıştı.

Habere göre, 13.2 arka plan uygulamaları kapatırken kullanıcıları zorluyor. Kullanıcılar uygulamaları kapatırken ve uygulamalar arası geçiş yaparken sıkıntılarla karşılaşıyor. Bu durumda, uygulama kapatıldıktan sonra hangi Apple uygulamasında kaldıklarını da göremeyebiliyorlar.

Bu problemin, iOS 13.3 ile ortadan kalkacağı görüşü hakimse de bu sürümün ne zaman çıkacağı konusunda kesin bir bilgi henüz yok. Kullanıcıların bir kısmı 13.3’e kadar eski sürümlerde kalma konusunda ısrarcı olabiliyor. Ancak imzalamayı durdurma kararı bu noktada bir engel oluşturabilir. Bundan sonrasında iOS 13.1.2 ve iOS 13.1.3 sürümleri indirilemeyecek.

https://shiftdelete.net/ios-13-2-guncellemesi-ile-bazi-surumlerin-fisi-cekildi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri