Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

iOS 12 rehberinde ilginç sorun!

  • 19 Eylül 2018
  • 127 kez görüntülendi.
iOS 12 rehberinde ilginç sorun!

iOS 12 rehberinde isimlerin karşısında bulunan harf kısayolları arasında H harfi bulunmuyor. Peki H harfi neden yok? Daha önceki sürümlerdeki durum neydi?

Apple, merakla beklenen iOS 12 güncellemesini geçtiğimiz günlerde iPhone 5s, iPad mini 2 ve üzeri iOS 11 güncellemesi almış her modele yolladı. Kullanıcılardan olumlu yorumlar alan iOS 12, performans ve pil ömrü açısından iOS 11’e göre ilerleme kaydetmiş gözüküyor.

Merak edilen iOS 12 yenilikleri!

Apple’ın merakla beklenen iOS 12 güncellemesi 17 Eylül’de, yani bugün kullanıcılara dağıtılıyor. iOS 12 özellikleri ve çıkış saati hakkında bilmeniz gerekenler bu makalemizde!

Sizlerle paylaştığımız iOS 12 özellikleri videomuzdan sonra dikkatimizi rehberdeki ufak bir detay dikkatimizi çekti. iOS 12 rehberinde, isimlerin karşısında bulunan harf kısayolları arasında H harfi bulunmuyor!

iOS 12 rehberinde H harfi gözükmüyor!

iOS 11 ve 10 sürümlerini kontrol ettiğimizde, iPhone rehberlerinde isimlerin karşısında, sağ tarafta bulunan harf kısayolları arasında H harfini görüyoruz. Fakat iOS 12 yüklü iPhone 8 Plus‘ta rehberde sağ tarafta bulunan H kısayolunu göremedik.

Doğrulama için iOS 11 yüklü iPhone 7 Plus modelinin rehberine girdik ve alfabetik olarak baktığımızda sağ tarafta H harfi gözüküyordu. Aynı telefonu iOS 12’ye güncellediğimizde, bu sefer onda da H harfinin alfabetik kısayollar içerisinde olmadığını farkettik.

Solda iOS 12 rehberi –  Sağda ise iOS 11 rehberi

iOS 12 rehberinde alfabetik sırada H bulunmaması büyük bir sorun mu?

Rehberde tamamen H harfiyle başlayan kayıtlara ulaşamama gibi bir durum söz konusu değil. Sadece sağ kısımda bulunan alfabetik sırada H’ın olmaması, hızlı bir şekilde H kayıtlarına ulaşmak isteyenler için biraz can sıkıcı olacaktır. Fakat bu durumu da H’ye en yakın bir üst ya da bir alt harfe giderek çözebilirsiniz.

Apple’ın bir sonraki güncellemede, H kısayolunu tekrardan iOS 12’ye ekleyeceğini düşünüyoruz. Kullanıcı yorumlarında da H harfinin iOS 12’de gözükmediği görülüyor.

https://shiftdelete.net/ios-12-rehber-kisayollarinda-h-harfi-gozukmuyor

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri