Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Instagram’a bomba özellikler geliyor! Video!

Instagram yeni özellikleri ile kullanıcılarını şaşırtacak. Ayrıca yeni gelecek olan bu özellikler, ortalığı karıştıracak gibi de duruyor. Gelin hep beraber, bu özellikleri yakından tanıyalım.

  • 30 Nisan 2018
  • 64 kez görüntülendi.
Instagram’a bomba özellikler geliyor! Video!

Instagram, yeni özellikleri ile kullanıcıları şaşırtacak. Kullanıcıları için daha iyi bir platform sunmaya çalışan uygulama, dört yeni özellik ile geliyor. Bu özellikler sayesinde Instagram, daha da popüler hale gelecek. Popüler olmasının yanı sıra, kullanıcılar için de bu özellikler, çok yararlı olacak gibi duruyor. Gelin hep beraber, bu yeni özellikleri yakından tanıyalım. Instagram yeni özellikleri hedefi tam ortadan vuracak!

Instagram yeni özellikleri ve detayları

Twitter üzerinden sızan bilgilere göre uygulama, birtakım özellikleri test ettiği ortaya çıktı. Şirket tarafından kesin bir açıklama gelmemekle birlikte, ilerleyen zamanlarda bu özellikler, gelecek gibi duruyor.  Çünkü bu tarz bir  yaklaşım, daha önce ortaya çıkan sızıntılarda da yaşanmıştı.

Instagram kullanıcıları için gelecek ilk yenilik, hikayeler bölümü için olacak. Gelecek olan bu özellik, Facebook’da da bulunan bir özelliğe benziyor. Yani, hikayelere emojiler ile cevap verilebilecek. Bu özellik ile kullanıcılar, hikayelere hızlı cevaplar verebilecek.

Instagram is testing Story “Reactions”. It works kinda like the existing Facebook Stories Reaction pic.twitter.com/z2tAg8BcP2

– Jane Manchun Wong (@wongmjane) April 27, 2018

Ortaya çıkan bir diğer özellik ise, slow-mo olacak. Bu özellik adından da anlaşılacağı gibi slow montion videolar çekmenize yarayacak. Yani gelecek olan bu özellik, telefonunuzun ağır çekim video çekmesine olanak sağlayacak. Bununla birlikte, hikayeler ya da paylaşımlar daha ilgi çekici hale gelmesi hedefleniyor. Ayrıca bu özellik, bazı üst seviye telefonlarda bulunmasına karşın, Instagram güncellemesi ile uygulama üzerinden herkes kullanabilecek.

Bunun dışında hikayeler için yeni bir güncelleme daha gelecek gibi duruyor. Gelecek olan bu güncelleme ile birlikte, kullanıcılar hikaye arşivine daha kolay bir şekilde erişebilecek. Daha kolay bir şekilde erişmesine olanak sağlayacak olan bu özellik, arşiv kısmının takvime benzer bir yapıya bürünmesi ile gerçekleşecek. Böylelikle, aradıkları günü daha rahat bularak, aynı hikayeyi tekrar paylaşabilir ya da ekran görüntüsünü alıp, arkadaşına atabilir.

NEW? Instagram Stories Archive – Calendar view

h/t @wongmjane pic.twitter.com/D8AoD7UWhJ

– Matt Navarra (@MattNavarra) April 27, 2018

Ayrıca, Instagram kullanıcıları için güzel bir yenilik daha gelecek gibi duruyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, istemediği kullanıcıları sessize alabilecek. Bu özellik, Twiiter’da bulunan sessize al özelliği ile aynı gibi duruyor.

NEW: Instagram is finally working on a mute button for profiles!

h/t @wongmjane pic.twitter.com/TLB4ON3AQ6

– Matt Navarra (@MattNavarra) April 27, 2018

Ek olarak, Instagram’a görüntülü arama özelliği de gelecek. Bu özellikle Instagram, rakiplerini geride bırakabilir ve bu özelliğe ait fotoğraflar da ortaya çıktı.

NEW screenshots of Instagram’s incoming video call feature in action

h/t @wongmjane pic.twitter.com/EqtbnB4V8p

– Matt Navarra (@MattNavarra) April 27, 2018

Bununla birlikte, Android Oreo kullanan kullanıcılar için güzel bir özellik daha geliyor. Bu özellik, uygulama simgesine basılı tuttuğunuz zaman aktif hale gelecek. Aktif hale gelen özellik, uygulama özelliklerinin kısayollarını kullanacılara sunacak.

Instagram Android Oreo-style app shortcuts pic.twitter.com/YILA58q6Rn

– Jane Manchun Wong (@wongmjane) April 27, 2018

Son olarak, Instagram paylaşımlarınızda Facebook arkadaşlarınızı etiketleyebileceksiniz ve etiketlendikten sonra da arkadaşınıza bildirim de gidecek.

NEW: Instagram is testing letting you tag Facebook friends in posts

h/t @wongmjane pic.twitter.com/NaXZWqMzN1

– Matt Navarra (@MattNavarra) April 28, 2018

Tüm bu özelliklerin şu an için test aşamasında olduğu söyleniyor. Buna ek olarak, özelliklerin ne zaman yayınlanacağı hakkında da kesin bir bilgi yok.

 

Kaynak adres : https://shiftdelete.net/instagram-yeni-ozellikleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
Azim Güvenlik