Instagram Hikayeler video kırpma özelliği getiriyor

  • 11 Şubat 2020
  • 265 kez görüntülendi.
Instagram Hikayeler video kırpma özelliği getiriyor

Facebook’un sahibi olduğu Instagram, son günlerde yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Kullanıcıların ısrarla istediği Instagram Hikayeler video kırpma özelliği uygulamaya eklenecek. Tarih konusunda henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

ABD merkezli Facebook bünyesinde hizmet veren Instagram, Hikayeler bölümüne getirmeye hazırlandığı video kırpma eklentisini test ediyor. Bu yeni özellik, Hikayeler bölümünde video düzenleme ve yüklemeyi daha da kolaylaştıracak.

Türkiye için Instagram Müzik ile ilgili müjde!

Popüler sosyal medya platformu Instagram’dan ülkemizdeki kullanıcılarını sevindirecek bir hamle geliyor. Instagram Müzik Türkiye için test aşaması başlıyor.

Instagram Hikayeler video kırpma özelliği getiriyor

Tersine mühendislik uzmanı Jane Manchun Wong tarafından paylaşılan bir görüntüde, Hikayeler içine yerleştirilmiş bir video kaydırıcı kırpma aracı yer alıyor. Buradan söz konusu özelliğin, diğer platformlarda bulunan benzer video düzenleme araçlarıyla aynı şekilde çalışacağı anlaşılıyor.

İlk çerçevenin üst kısmına yeni bir düzenleme simgesinin eklendiği görülüyor. Buna tıklandığında ikinci karede olduğu gibi kırpma aşamasına geçiliyor. Halihazırda birçok içerik oluşturucu, videolarını üçüncü bir uygulama aracılığıyla düzenliyor. Ancak yeni Instagram özelliği, bu işlemi daha kolay hale getirecek.

Instagram is working on video trimmer for Stories pic.twitter.com/igzErbhjdO

— Jane Manchun Wong (@wongmjane) February 8, 2020

Öte yandan, video kırpma özelliği markalara da daha odaklı ve gösterişli içerikler hazırlamasını sağlayacak. Yeni özelliğin, Instagram’a ne zaman geleceğine dair resmi bir açıklama yok ama Mart ortalarında bir güncelleme gelebileceği söylentiler arasında.

https://shiftdelete.net/instagram-hikayeler-video-kirpma-ozelligi-getiriyor

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri