Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

İnsanları beyinlerini yiyerek öldüren korkunç bakteri!

  • 10 Temmuz 2018
  • 78 kez görüntülendi.
İnsanları beyinlerini yiyerek öldüren korkunç bakteri!

Klebsiella pneumoniae aslında her zaman tehlikeli sayılmaz, ama bir kez kararsızlaştığında tam bir kabusa dönüşebiliyor. Bağırsaktaki mutlu evlerinden uzakta, bu bakteri sizi günler içinde yiyip bitirecek, kabus gibi bir sona götürebilir.

Etinizi yok eden ve tıpta Et Yiyen Bakteri Hastalığı olarak geçen necrotising fasciitis, sağlıklı bir insanı sadece günler içinde felakete sürükleyebiliyor.

Nükleer kazalarda yapay zeka kullanılacak!

Geliştirilen yeni bir yapay zeka, nükleer yayılma haritası çıkarabiliyor. Olası nükleer kazalarda, nükleer yayılma haritası ile vatandaşlar için acil güvenlik önlemleri alınabilecek.

Klebsiella pneumoniae beyin ve karaciğerde korkunç hasarlara neden oluyor

Klebsiella pneumoniae genellikle sindirim yolunda, ağızda ve deride dolaşan, oldukça tembel bir bağırsak bakterisidir. Bakterilerin vücutta olması gereken yerden uzağa gitmeleri tıpta çok görülen bir şey. Hatta bakterilerin bu hareketleri bazen bağışık sisteminde sorunlara yok açabiliyor.

Ama Tayvan’da 1980’lerde keşfedilen bir vakada, bateriler konakladıkları kişisinin beyni ve karaciğerini tüketerek necrotising fasciitis nedeniyle ölmesine neden oldular. Üstelik bu bakterilerin harekete geçmesi için kişinin bağışıklık sisteminin sorun yaşaması bile gerekmiyordu.

Bağışıklık sisteminde yaşanan sorunların bakterilere bağlı hastalıklara yol açabileceği uzun zamandır bilinen bir şey olsa da, bu hastanın bakteriler tarafından canlı canlı yenmiş olması, kabus gibi bir ölümü beraberinde getirmişti.

İşin asıl kötü yanıysa, Klebsiella pneumoniae yamyam olmaya karar verdikten sonra bunu teşhis etmenin neredeyse imkansız olması. K.pneumoniae kendini bağışıklık sistemi içerisine gizliyor ve bu gizlilik sona erdiğinde her şey için çok geç oluyor.

Araştırmacıların şu sıralar üzerinde en çalıştığı konulardan biri de bu bakteri türü. Necrotising fasciitis riskini önceden görebilmek için DNA üzerinden teşhis yolları arıyorlar. Bu hastalığa neden olabilecek bakterileri önceden görebilirlerse, bu hastalığın sebep olduğu korkunç ölümlerin önüne de geçebilirler.

https://shiftdelete.net/insanlari-beyinlerini-yiyerek-olduren-korkunc-bakteri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri