iMessage rakibi: Google RCS kullanıma sunuldu

  • 15 Kasım 2019
  • 67 kez görüntülendi.
iMessage rakibi: Google RCS kullanıma sunuldu

Apple’ın iPhone, iPad ve Mac kullanıcılarına yıllardır sunduğu iMessage hizmetinin bir benzeri olarak görülen Google RCS için müjdeli haber geldi. Uzun bir test sürecinin ardından Google RCS, Android kullanıcılarına sunuldu.

Şu anda sadece ABD’deki kullanıcıların erişebildiği servisin Türkçe anlamı: Zengin İletişim Hizmetleri. Günümüzde modası geçen SMS ve MMS’in yerini alması beklenen servis sayesinde kullanıcılar birbirine fotoğraf gönderebilecek.

Android, iMessage rakibini duyurdu, RCS geliyor

Apple kullanıcılarının birbiriyle mesajlaşmalarını sağlayan iMessage uygulaması bulunuyor. Android iMessage rakibi ile iOS dünyasına rakip olacak yeni hamlesini yaptı…

iMessage Rakibi: Google RCS, ABD’de kullanıma sunuldu

Yetenekleri yüksek çözünürlüklü fotoğraf alıp göndermek ile sınırlı olmayan bu mesajlaşma servisi aynı zamanda grup sohbetleri yapmasına izin veriyor. İlerleyen dönemde çok daha fazla özelliğin kullanıcılara sunulacağı belirtiliyor.

Okundu bilgisi gibi iletişimi güçlendiren detaylarında ihmal edilmediği Google RCS için çalışmalar 2016 yılında başlamıştı. Bu servisi kullanmak isteyen ve gerekli şartları karşılayanların ilk olarak Mesajlar uygulamasını Google Play Store’dan indirmesi ve varsayılan SMS uygulaması olarak ayarlaması gerekiyor.

Mesajlar uygulamasında RCS konusunda şu ifadeye yer veriliyor;

Desteklenen operatörlerde kablosuz ağ ve veri ağınız üzerinden mesaj gönderip alabilir, arkadaşlarınızın ne zaman yazmakta olduğunu veya mesajınızı ne zaman okuduğunu görebilir, yüksek kaliteli resimlerle videolar paylaşabilir ve daha pek çok şey yapabilirsiniz.

Özellik mevcutsa, yani şu anda ABD’de yaşıyorsanız ve uyumlu bir operatörden hizmet alıyorsanız: “Mesajlar daha da iyileşti” yazan bir bildirim göreceksiniz. Şartları kabul ettikten sonra yeni sohbet özelliklerini kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Etkinleştirme işleminin ardından Ayarlar > Sohbet Özellikleri bölümünden durumunu kontrol edebilirsiniz.

Kademeli bir şekilde kullanıma sunulan servisin, ABD’deki herkese ulaşması 2019 sonunu bulacak. Ülkemize ve diğer ülkelere ne zaman geleceği ise bilinmiyor.

https://shiftdelete.net/google-rcs-kullanima-sunuldu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri