Huawei marka değeri sıralamasında yükseldi!

  • 11 Şubat 2020
  • 168 kez görüntülendi.
Huawei marka değeri sıralamasında yükseldi!

2019 yılında Google yaptırımları yüzünden kötü günler yaşayan Huawei, bu durumu kendi işletim sistemini yaratarak atlatmıştı. Ürettiği orta segment ve amiral gemi modelleriyle büyük bir popülariteye ulaşan Huawei, global marka değeri listesinde büyük bir sıçrayış yaptı. Huawei marka değeri ne kadar oldu?

Huawei Mate 20 Lite için beklenen güncelleme çıktı!

Huawei Mate 20 Lite EMUI 10 güncellemesi ilk olarak Kasım ayında Avrupa’da kullanıcılara sunulmuştu. Aradan geçen birkaç ayın ardından tüm dünyada kullanıma sunuldu.

Huawei marka değeri sıralamasında yükseldi!

Brand Finance tarafından yayınlanan raporda, 2019 yılında dünyanın en büyük 12. markası olan Huawei, yüzde 4.5 büyümeyle 2020 yılında dünyanın en büyük 10. marka değeri oldu. Rapora göre Huawei’nin marka değeri 65 milyar dolar olarak açıklandı.

2019’da başlayan 5G bağlantı teknolojisine küresel geçiş süreci, teknoloji şirketleri arasında şiddetli bir rekabet oluşturdu. Bu ortamda, Huawei, geleneksel olarak Batı servis sağlayıcıları tarafından kapsanan pazarlara başarıyla girişini yaptı ve ABD’deki bazı tartışmalara rağmen, büyük bir yol kat etti.

Geçen yıl Huawei, Apple’dan sonra dünyanın en üretken akıllı telefon tedarikçisi olmak için 240 milyon akıllı telefonu uluslararası pazara sundu. Huawei’nin en yetkin olduğu alanlardan olan mobil ağ tarafında ise, İngiltere dahil olmak üzere Avrupa ülkelerinde 5G kapsama alanı için sunduğu teknik altyapılar bu sıçrayışın ana belirleyicilerinden oldu.

Şirket, 400’den fazla standart organizasyon, endüstri ittifakı ve açık kaynak topluluğunun aktif bir üyesi olarak yer alıyor. Geçen yıl, 2019 AB Endüstriyel Ar-Ge Yatırım Puan Tablosu’nda dünya çapında araştırma ve geliştirmeye en büyük yatırımcılardan biri olarak beşinci sırada bulunuyor.

Huawei ayrıca, her yıl 10-15 milyar dolar arasında yenilik, araştırma ve geliştirmeye yatırım yapıyor.

Brand Finance raporuna göre sırasıyla marka değeri sıralamasının ilk onunda; Amazon, Google, Apple, Microsoft, Samsung, ICBC, Facebook, Walmart, Ping An ve Huawei yer alıyor.

https://shiftdelete.net/huawei-marka-degeri-siralamasinda-yukseldi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri