Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Hidrojen yakıt ile uçan araç Skai projelendirildi!

  • 01 Haziran 2019
  • 34 kez görüntülendi.
Hidrojen yakıt ile uçan araç Skai projelendirildi!

Alaka Technologies isimli şirket hidrojen yakıt ile uçan araç Skai üzerinde çalışıyor. Ve birçok rakip gibi, Alaka’nın da aracını uçan taksi veya teslimat aracı olarak kullanması planlanıyor. Bu yeni aracı diğer araçlardan ayıran şey ise hidrojen yakıt ile beslenmesi.

Elektrikli Audi e-tron, Euro NCAP’ten tam not aldı!

Audi’nin seri üretim sürecindeki ilk tam elektrikli otomobili olan Audi e-tron, Euro NCAP güvenlik testinden 5 yıldız almayı başardı. İşte Audi e-tron modelinin sunduğu güvenlik!

Hidrojen yakıt ile uçan araç Skai projelendirildi!

Alaka’nın yönetim kurulu üyesi Bruce Holmes yaptığı açıklamada hidrojen seçimiyle ilgili olarak “Bu gezegendeki en temiz enerji türü, bu yüzden aracın hidrojenden güç almasını istedik.” dedi. Holmes, çoğu rakip tasarımında pil kullanıyor, ancak Alaka’nın daha düşük çevresel etki ve daha iyi performans gösterebileceğini düşünüyor.

Holmes, ayrıca Skai isimli yeni aracın yakıt hücrelerinin de yüzde 99 oranında geri dönüştürülebilir olduğunu, lityum-iyon pillerde bulunan nadir toprak metallerini kullanmadığını ve yıllarca kullanım ömrüne sahip olduğunu belirtti.

Uzun menzilli ve hızlı yakıt dolum süreleri ise hidrojen yakıt hücreli araçların avantajları olarak lanse edildi. Alaka’nın hidrojeni rüzgar, güneş ve hidro-elektrik gibi yenilenebilir kaynaklardan alması bekleniyor.

Skai içerisinde dört yolcu ve bir pilot için yer bulunuyor. Ayrıca 1000 poundluk bir taşıma kapasitesi ve 118 mph hıza ulaşması hedefleniyor. Tam dolu hidrojen deposuyla da yaklaşık dört saatlik uçuş süresine sahip olması planlar arasında.

Yeni aracın Federal Havacılık İdaresi (FAA) sertifikasını üretime geçmeden önce alması gerekiyor. Holmes, Alaka’nın bu süreci 2020 yılına kadar tamamlamayı hedeflediğini de bildirdi.

https://shiftdelete.net/hidrojen-yakit-ile-ucan-arac-uretilecek

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri