Half Life: Alyx sistem gereksinimleri belli oldu

  • 25 Kasım 2019
  • 174 kez görüntülendi.
Half Life: Alyx sistem gereksinimleri belli oldu

Half Life: Alyx sistem gereksinimleri belli oldu. Valve tarafından yapılan duyuruda sevilen oyunun yüksek performanslı donanıma ihtiyaç duyduğu ortaya çıktı.

Half-Life Alyx çıkış tarihi açıklandı

Beklenen an geldi. Half-Life 3 gibi yıllardır konuşulan Half Life Alyx çıkış tarihi açıklandı. Valve, hangi platformun oyuncuları için bu projeyi hayata geçiriyor? Yeni Half Life oyunu nasıl?

Half Life: Alyx sistem gereksinimleri neler?

Valve, Dünya’nın en çok sevilen oyunlarından biri olan Half Life serisi için yeni bir sürüm geleceğini duyurmuştu. Haberin ardından Half Life severler yeni oyunu merakla beklemeye başlamıştı. Daha önce çıkış tarihi duyurulan modelin bu sefer de ihtiyaç duyduğu sistem performansı da belli oldu. Half Life: Alyx, serinin önceki oyunlarının tersine daha yüksek performanslı bir sisteme ihtiyaç duyacak.

Sistem gereksinimlerine bakıldığında 12 GB RAM gibi yüksek bellek miktarı karşımıza çıkıyor. Ekran kartı için de en düşük Nvidia GTX 1060 veya AMD RX 580 – 6 GB VRAM modellerini duyuran Valve, oyuncularda yüksek grafikli bir oyun beklentisi oluşturdu. Üstelik bu donanım önerilen değil, minimum sistem gereksinimleri olarak açıklandı.

Half Life: Alyx sistem gereksinimleri

İşletim sistemi: Windows 10
İşlemci: Intel Core i5-7500 / AMD Ryzen 5 1600
Bellek: 12 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia GTX 1060 veya AMD RX 580 – 6GB VRAM

Oyunun neden bu kadar yüksek donanıma ihtiyaç duyduğu da akıllarda soru oluşturdu. Bununla ilgili bir duyuru yapan Valve, oyunun sadece VR ile oynanabileceğini, klavye ve mouse ile oyundan keyif alınmayacağını açıkladı.

Steam verilerine bakıldığında ise, oyuncuların yüzde 45’lik kısmı 12 GB ve üzeri RAM miktarına sahip. Ekran kartı yeterliliğini sağlayanlar ise sadece yüzde 35. Donanımlar böyle iken oyun firmasının yüksek donanım gerektiren oyun geliştirmesi tuhaf karşılandı.

Başka oyunların sistem gereksinimleri ile karşılaştırma yapıldığında, yeni Half Life oyununa rakip olarak Red Dead Redemption 2 ve Call of Duty: Modern Warfare ortaya çıkıyor.

https://shiftdelete.net/half-life-alyx-sistem-gereksinimleri-belli-oldu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri