Google Stadia bizi öğrenerek tahmin edecek!

  • 13 Ekim 2019
  • 66 kez görüntülendi.
Google Stadia bizi öğrenerek tahmin edecek!

Geçtiğimiz aylarda karşımıza çıkan ve oyuncular için yeni bir devrim başlangıcı olan Google Stadia hakkında yeni haberler gelmeye devam ediyor. Gelen yeni haberlere göre, Google Stadia yapay zeka kullanarak oyuncuların en büyük problemlerinden birisini çözecek.

Google Stadia fiyatı ve ilk oyunlar açıklandı!

Google’ın çevrimiçi oyun servisi Stadia hakkında merak edilen detaylar açıklandı. Böylece Google Stadia fiyatı ve abonelere sunulacak olan ilk oyunlar açıklandı!

Google Stadia yapay zeka kullanacak

Google Stadia herhangi bir konsola ihtiyaç duymadan dilediğimiz oyunu dilediğimiz cihazda oynama imkanı ile karşımıza çıkmıştı. Oyuncular için çok da uzak olmayan bu fikrin arkasında Google olunca, herkes bir hayli heyecanlanmıştı. Zaman içerisinde tüm dünyaya yayılacak olan ve farklı oyunları da bünyesine katacak olan Stadia için gelen haberler de oldukça heyecanlandırıcı.

Söz konusunu oyun olunca, oyuncuların yavaş internet bağlantıları veya farklı durumlarda karşılaştıkları en büyük sorunlar arasında  yükleme yer alıyor. Siz oyunu oynarken yaptığınız hareketler oyunda uzun bir süre gerçekleşmiyor ve bu da sizin oyun deneyimizi etkiliyor. Bu durumun farkında olan ve Google Stadia’nın en büyük potansiyel sıkıntısılarından birisi olan yükleme, yapay zeka yardımı sayesinde çözülecek.

Google’ın Stadia’da kullanacağı yapay zeka ile beraber oyuncular oyunlarını oynarken yapay zeka oyuncuları tanımaya başlayacak. Bu tanımanın ardından oyuncuların bir diğer hamlesi kolay bir şekilde tahmin edilebilecek ve ön yükleme gerçekleştirilecek. Ön yükleme sayesinde Google Stadia’da yaptığınız hareketler önceden yüklendiği için kolay bir şekilde gerçekleştirilecek.

Henüz Türkiye’de kullanıma açılmayan Stadia için fikirleriniz neler?

https://shiftdelete.net/google-stadia-bizi-ogrenerek-tahmin-edecek

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri