Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Google Play Store\’da Reklam Uyarısı!

Android\’in uygulama mağazası Google Play Store\’da reklam içeren uygulamalarda değişikliğe gidildi. Play Store\’daki son değişikliğin detayı haberimizde.

  • 30 Nisan 2016
  • 496 kez görüntülendi.
Google Play Store\’da Reklam Uyarısı!

Uygulama içi satın alma seçeneklerini kullanarak ailesinin evine incir ağacı diken çocukların hikayelerine geçtiğimiz yıllarda tanıklık etmiştik. Neredeyse iyi kötü bir araba parasını uygulama içi satın alımlarda kullanan çocuklar, ilk Apple‘ı daha sonra Google‘ı harekete geçirdi.

Apple ve Google, uygulamala mağazalarındaki uygulama içi satın alma seçeneği olan uygulamalarına bir uyarı koydu. Şimdi ise Google, reklam içeren uygulamalarda değişiklik yapmak için düğmeye bastı.

Play Store için Reklam uyarısı!

Google Play Store‘da yer alan ve bünyesinde reklam barındıran uygulamalarda artık “reklam içerir” ibaresi yer alacak. Böylece reklamdan hoşlanmayan Android kullanıcıları uygulamayı indirmeden önce iki defa düşünebilecek.

Genelde reklam içeren uygulamalar uygun bir ücret karşılığı “reklamı kaldır” opsiyonu sunuyor. Ancak bazı uygulamalar paranız olsa bile reklamı kaldırmanıza imkan tanımıyor. Bakalım ilerleyen aylarda Google bu konuda bir değişiklik yaparak, reklamları kaldır seçeneğini uygulamalar için zorunlu hale getirecek mi?

 

 

Kaynak: Google Play Store’da Reklam Uyarısı!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri