Google Play Store’a rakip geliyor

  • 06 Şubat 2020
  • 105 kez görüntülendi.
Google Play Store’a rakip geliyor

ABD’nin Huawei’ye uyguladığı yaptırımlar sonucunda, firma yeni cihazlarında Google Play Store’a yer veremeyecek. Bunun üzerine, Çin’in teknoloji devleri de güçlerini birleştirme planları yapıyor. Huawei, Xiaomi, Oppo ve Vivo, Google Play Store’a rakip olacak bir platform olan GDSA için çalışmalara başladı.

YouTube Music kullanıcıları sevindirecek adımı attı

YouTube Music şarkı sözleri için harekete geçti. Google, yüksek gelir sağladığı YouTube Music’te kullanıcıların memnuniyetinin artması için çalışmalara devam ediyor.

Android için Google Play Store tekeli kırılabilir

Çinli teknoloji firmaları bu girişimlerini, Global Developer Service Alliance (GDSA) olarak adlandırdı. GDSA şu anda geliştiriciler için bir web sitesine de sahip durumda. Site içerisinde yer alan bilgiler de, bu girişimin Google Play Store’a rakip olacağını doğruluyor.

GDSA, tıpkı Google Play Store gibi Android kullanıcılarına; oyun, müzik, film ve diğer uygulamaları sunacak. Bu çalışma şu an için Rusya, İspanya, Hindistan, Tayland, Filipinler ve Vietnam’ı kapsıyor. İlerleyen zamanlarda daha çok bölgeye ulaşmak da hedefleniyor.

Huawei, Xiaomi, Oppo ve Vivo’dan yeni platform GDSA için tarih konuşuluyor

Beklenmeyen iş birliği sonucunda ortaya çıkan girişim için hali hazırda bulunan web sitesinde bazı açıklamalar yer alıyor. Platformun, Play Store’a rakip olacağı da sitede yer alan açıklamalardan dolayı kesinlik kazandı. Bu açıklamaların asıl amacı, uygulama geliştiricilerini bu platforma çekmek ve daha çok uygulamaya sahip olmaktı.

ABD ile Huawei dışındaki Çinli firmalar henüz bir sorun yaşamamıştı, bu yüzden bu ortaklık kamuoyunda şaşkınlık oluşturdu.

Bu platformun yayınlanma tarihi için Mart ayı konuşuluyor fakat koronavirüs salgını bu tarihin ötelenmesine neden olabilir.

https://shiftdelete.net/google-play-store-a-rakip-geliyor

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri