Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Google Asistan kullanıcı arayüzü yenilendi!

  • 11 Temmuz 2018
  • 143 kez görüntülendi.
Google Asistan kullanıcı arayüzü yenilendi!

Google, yapay zeka asistanını güncelleyerek yepyeni bir görünüme kavuşturuyor. Google Asistan kullanıcı arayüzü için gelen büyük değişim ile kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlanıyor.

Google Asistan Türkçe desteği resmen duyuruldu

Android kullanıcılarını çok sevindirecek özel bir haber ile karşınızdayız. Google’ın en büyük yatırımlarından biri olan Google Asistan sonunda Türkiye’ye geliyor.

Google Asistan kullanıcı arayüzü ile ses seçimi kolaylaşıyor!

Google Asistan, kullanıcılarına aralarından seçim yapabilecekleri 8 farklı ses sunuyor. Şirket, kullanıcı arayüzü güncellemesi ile artık bunlar arasından seçim yapılmasını çok daha kolay bir hale getirmiş durumda. Öte yandan ilk baştan söyleyelim, güncelleme şu an için sadece ABD kullanıcıları için sunuluyor. Malum, Google Asistan Türkçe desteği de Mayıs ayında gerçekleştirilen Google I/O etkinliğinde ilk kez resmen duyurulmuştu.

Güncelleme öncesinde Asistan ses tercihleri menüsüne girildiğinde Ses 1, Ses 2, Ses 3 şeklinde 8 farklı ses seçeneği gösteriliyordu. Sunulan oldukça renkli yeni arayüz sayesinde, her bir ses için belirlenmiş renge sadece tıklanılması yeterli oluyor. Tıklama sonrasında duymak istenilen ses karar vermek ise kullanıcıya kalıyor. Güncellemenin haftasonuna kadar ABD’de yaygın olarak kullanıcılara sunulmasının tamamlanmış olacağı ifade ediliyor.

Google Asistan Türkiye’de ilk adımı attı

Kısa bir süre önce Google Asistan’ın Türkiye’de de kullanıma sunulacağını sizlerle paylaşmıştık! Aradan geçen bu kısa zarfında ise Google Asistan Beta ortaya çıktı!

Diğer ülkelerin ise yeni arayüzü ne zaman alacağı şu an için belli değil. İlk etapta bu durum tabii ki çoklu ses desteğine sahip olan ülkelere bağlı olacak. Seçilebilecek tek bir sesin olduğu bölgeler için güncellemenin oldukça gecikeceğini tahmin etmek hiç de zor değil.

https://shiftdelete.net/google-asistan-kullanici-arayuzu-yenilendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri