Google, Apple Safari’de güvenlik açığı buldu!

  • 23 Ocak 2020
  • 95 kez görüntülendi.
Google, Apple Safari’de güvenlik açığı buldu!

Google’ın güvenlik uzmanları verilerin güvenliği konusundaki araştırmalarını sürdürüyor. Son olarak yapılan açıklamaya göre, Apple Safari’de güvenlik açığı tespit edildi. Açığın iPhone modellerindeki Safari isimi internet tarayıcısında geçerli olduğu belirtildi.

iOS 13.3.1 Beta 3 yayınlandı! Neler değişecek?

Eylül ayında kullanıcılara sunulan iOS 13’ün ardından ortaya çıkan sorunlar nedeniyle Apple’dan sekiz güncelleme daha gördük. iOS 13.3.1 Beta 3 ile yeni sürümün testleri devam ediyor.

Apple Safari’de güvenlik açığı

Google uzmanları tarafından tespit edilen toplamda 5 açık, kullanıcıların hareketlerini takip ediyor. Bu sayede gezinme hareketleri ele geçiriliyor. Yaklaşık 3 yıl öncesine gidersek, Apple’ın kullanıcılarını takip etmekten korumak için Akıllı İzleme Önleme özelliğini karşımıza çıkardığını hatırlıyoruz. Bu özellik aslında kullanıcıların takip edilmesini engelliyor. Ancak, tespit edilen açıkların, hackerların takip işlemini gerçekleştirebilmesine önemli ölçüde katkı sağladığı açıklandı.

Apple’ın mevcut özelliği karmaşık bir algoritmaya sahip. Bu algoritmanın iPhone’lar üzerinde çalışması da hackerların kötü niyetlerle bilgi alabilmesinin yolunu açtı diyebiliriz. Açıkları kullanan Google uzmanları, kişilerin iPhone ile ziyaret ettikleri siteler hakkındaki bilgileri ele geçirmeyi başardı. Dijital parmak izi oluşturan uzmanlar, Safari kullanıcılarını her an takip etti.

Uzmanlar daha önce de iPhone’larda kişisel verilerin elde edilmesin olanak sağlayan 14 farklı açık olduğunu tespit etmişti. Bu açıkların da bir kısmı Safari ile alakalıydı.

https://shiftdelete.net/google-apple-safari-guvenlik-acigi-buldu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri