Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Gerçek zamanlı uydu geliyor!

Zaman zaman hepimizin açıp, evimize uzaydan baktığımız Google Earth’ü tarihe karıştıracak yeni proje EarthNow için Bill Gates, SoftBank ve Airbus düğmeye bastı.

  • 23 Nisan 2018
  • 93 kez görüntülendi.
Gerçek zamanlı uydu geliyor!

Hepimizin gözdesi Google Earth‘ü tarihe karıştıracak yeni proje EarthNow için Bill Gates, SoftBank ve Airbus düğmeye bastı.

EarthNow ile bütün gezegeni anlık bir şekilde keşfedebilirsiniz!

EarthNow‘un hedeflediği uzay görüntülemesi alışılmışın dışında ve gerçekliğe gerçek kadar yakın bir ürün ortaya koymak. Yeni proje ile, gerçek zamanda tüm gezegeni keşfedebilirsiniz.

Proje tamamlandığında, dünyanın her yerinde, yalnızca bir veya iki saniyelik bir gecikme süresiyle, dünyanın herhangi bir yerindeki videoların sunulması için uydular oluşturulmuş olacak.

Sadece bazı kurumsal iş yerleri ve devlet tarafından belirlenen kullanıcılara yönelik olan proje, doğal afetler ve terör hareketleri dahil her türlü istenmeyen durum hakkında istihbarat sağlayabilecek.

Bill Gates, Airbus, SoftBank ve Entelektüel Girişimlerin desteğine sahip olan proje, oldukça maliyetli olmasının yanı sıra teknoloji için atılmış yeni bir adım olacak.

Basın bültenine göre, uydu, “diğer tüm ticari uyduların toplamından daha fazla işlemci çekirdeği de dahil olmak üzere, eşi görülmemiş miktarda işlemci işlem gücüne sahip olacak.“. Zaten hem yüksek çözünürlükte videolar oluşturup hemde bunu yalnızca bir veya iki saniyelik gecikmelerle kullanıcıya sunmak kolay olmamalı.

Airbus tesislerinde üretimlerinin devam ettiği uyduların, bitiş süresi ise henüz belli değil.

 

Kaynak adres : https://shiftdelete.net/gercek-zamanli-uydu-geliyor

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
Azim Güvenlik