Galaxy S8 Android 8.0 Oreo güncellemesi durduruldu!

Sunulmasının birkaç gün sonrasında Galaxy S8 Plus ve Galaxy S8 Android 8.0 Oreo güncellemesi geri çekilmiş durumda. İşte detaylar!

  • 15 Şubat 2018
  • 297 kez görüntülendi.
Galaxy S8 Android 8.0 Oreo güncellemesi durduruldu!

Samsung, geçtiğimiz günlerde ülkemizdeki Galaxy S8+ ve Galaxy S8 Plus kullanıcıları için sunduğu Android 8.0 Oreo güncellemesini geri çekmiş durumda. Peki, Galaxy S8 Android 8.0 Oreo güncellemesine ne oldu?

Galaxy S8 Android 8.0 Oreo güncellemesi geri çekildi!

Samsung, 12 Şubat Pazartesi günü dağıtmaya başladığı Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus için Android 8.0 Oreo güncellemesini bir anda geri çekti. 6 ay süren test sürecinin ardından hiçbir açıklama yapılmadan güncellemenin neden geri çekildiği ise merak konusu.

Neyin yanlış gittiği veya ciddi bir sorunun olup olmadığı bilinmezken, şirketin yeni bir güncelleme üzerinde çalıştığı ifade ediliyor. Dünyanın önde gelen Android cihaz üreticisi her yıl yüksek satış rakamları elde ediyor. Tam da 25 Şubat tarihindeki Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus lansmanı öncesinde böyle bir olayın olması da ayrıca dikkat çekiyor.

1344,96 MB boyutundaki G950/G955-FXXU1CRAP Android 8.0 firmware ülkemiz ile birlikte Belçika, Almanya, Fransa, Hindistan, Norveç ve Birleşik Arap Emirlikleri için sunulmuştu. Sunulacak yeni firmware ise farklı bir versiyona sahip olacak.

Hali hazırda Galaxy S8 cihazınızı Oreo sürümüne yükseltmişseniz Yazılım Güncelleme üzerinden yeni güncelleme çıktığında hemen yükleme yapabileceksiniz.

 

Kaynak adres : https://shiftdelete.net/galaxy-s8-android-8-0-oreo-guncellemesi-durduruldu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri