Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Firefox Reality için Oculus ve Daydream desteği geldi!

  • 19 Eylül 2018
  • 121 kez görüntülendi.
Firefox Reality için Oculus ve Daydream desteği geldi!

Mozilla, aylar önce duyurduğu ve sanal gerçeklik deneyimi üzerine inşa ettiği Firefox Reality için 1.0 sürümünü yayımladı. Şu an itibariyle Oculus ve Google Daydream VR gözlükleri için kullanıma hazır olan uygulama, yakın bir tarihte 1.1 sürümü ile de kullanıcı deneyimine sunulacak gibi gözüküyor.

Mozilla karma gerçekliği standartlaştıracak!

Mozilla, hangi cihazı kullandığınız fark etmeden karma gerçekliğin internetteki çalışma biçimini standartlaştırmak istediğini duyurdu.

Nisan ayında duyurulan Firefox Reality, sanal ve arttırılmış gerçeklik için internet siteleriyle etkileşime geçilebilecek ve VR deneyimini arttıracak bir platformdu. Hem PC hem de mobil cihazlarda kullanıcılar tarafından üretilecek eklentilere izin veren Mozilla, bu sayede tarayıcının ana sayfasından ulaşılabilecek oyunlara ve deneysel uygulamalara da kapı aralamış oldu.

Firefox Reality ile bizleri neler bekliyor?

Mozilla’da sanal gerçeklik geliştirme programının başındaki isim olan Andre Vrignaud “Sanal gerçeklik denildiğinde her şeyi sil baştan ele almalısınız. Navigasyon, metin girişi, çevresel faktörler, aramalar bunlardan bazıları. Yıllar süren araştırmalar; kullanıcılar, içerik üreticileri ve donanım firmalarıyla gerçekleştirilen sayısız görüşme Firefox Reality’nin temelini oluşturdu. Bu çalışmanın oldukça büyük bir fark yaratacağını ve kullanıcılar tarafından sevileceğini düşünüyoruz.”  şeklinde açıklamalarda bulundu.

Ses tanıma gibi bazı özelliklerin yerleşik olarak geldiği VR tarayıcının hâlâ gelişmekte olduğunu hatırlatmakta fayda var. Yakın bir tarihte sık kullanılanlar, 360 derecelik videolar, Firefox kayıtlı kullanıcı desteği ve birçok özelliğin bizleri beklediğini söyleyebiliriz.

https://shiftdelete.net/firefox-reality-icin-oculus-ve-daydream-destegi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri