Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Facebook’tan sahte hesaplar ile savaşta yeni dönem!

  • 03 Mart 2019
  • 76 kez görüntülendi.
Facebook’tan sahte hesaplar ile savaşta yeni dönem!

Sosyal medya platformları sahte takipçi, beğeni ve yorumlar ile yıllardır büyük bir savaş içerisinde. Belirli aralıklarla sahte olduğu tespit edilen milyonlarca hesap kapatılırken, Facebook bu savaşı hukuki bir boyut kazandırdı.

Veri gizliliği konusunda büyük skandallar yaşanmış olmasına ve Instagram daha popüler görünmesine rağmen, 2.3 milyardan fazla aktif kullanıcıya sahip olan Facebook, Çin merkezli dört şirkete ve üç kişiye karşı dava açtı.

Facebook görüntü sıkıştırma teknolojisini yayınladı

Uygulama geliştiricileri için kolaylık sağlaması amaçlı yayınlanan Facebook görüntü sıkıştırma aracı Spectrum, GitHub üzerinde indirilebilir durumda.

Facebook sahte hesaplar açan şirketlere dava açtı!

Bu şirketlerin yasa dışı faaliyetler yürüttüğü ve buna müsamaha gösterilmemesi gerektiğini belirten Facebook yetkilileri, oluşturulan hesapların spam, phishing, pazarlama ve reklam dolandırıcılığı gibi amaçlara hizmet ettiğini belirtiyor.

Aynı zamanda bu ve benzeri şirketlerin Amazon, LinkedIn, Twitter, Apple ve Google gibi platformlar içinde sahtekarlık faaliyetleri yürüttüğü dile getiriliyor.

Son yıllarda yanlış bilgilendirme kampanyaları ile asılsız haberlerin sosyal medya üzerinde yayılmasına neden olunduğunu belirten Facebook, Ocak – Eylül 2018 arasında 2,1 milyardan fazla hesabın devre dışı bırakıldığını açıkladı.

https://shiftdelete.net/facebook-sahte-hesaplar-ile-savas-yeni-donem

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri