Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Facebook yüzünden WhatsApp kurucusu istifa etti!

WhatsApp kurucusu ve şirketin CEO’su olan Jan Koum şok bir karar alarak görevinden istifa edeceğini açıkladı. Facebook skandalı, böylece ilk kez resmi olarak WhatsApp’a sıçramış oldu.

  • 01 Mayıs 2018
  • 57 kez görüntülendi.
Facebook yüzünden WhatsApp kurucusu istifa etti!

WhatsApp kurucusu ve şirketin CEO’su olan Jan Koum şok bir karar alarak görevinden istifa edeceğini açıkladı. Son dönemin en çok konuşulan konularından biri olan Facebook skandalı, böylece ilk kez resmi olarak WhatsApp‘a sıçramış oldu.

WhatsApp kurucusu Jan Koum istifa kararı verdi!

“Artık önüme bakma zamanı… Teknolojinin biraz uzağında kalabileceğim, bana keyif veren başka şeylerle ilgilenmek istiyorum. Son derece nadir hava soğutmalı Porsche modellerini toplamak, arabalarım üzerinde çalışmak ve en nihayetinde frizbi oynamak istiyorum.”

Bu sözler sıradan birinin ağzından değil, Facebook yönetim kurulu üyesi ve WhatsApp’ın CEO’sunun ağzından çıktığında, bazı şeylerin gerçekten de ters gittiğini anlayabiliyoruz.

Koum sorunları resmi olarak yansıtmayacak olsa da, Washington Post‘un makalesine göre, işin iç yüzünde yine veri skandalı yer alıyor. Koum ve Facebook kullanıcıların mahremiyeti noktasında son dönemlerde ciddi bir şekilde ters düşmüş durumdalar.

2014 yılında Diğer kurucu ortak Brian Acton ile beraber şirketi Facebook’a tam 19 milyar dolara satan Koum, Acton’ın aksine WhatsApp’ta çalışmaya devam etmişti. Acton’ın bir süre önce paylaştığı #deletefacebook tweet’inin ardından kaynayan kazan sonunda etrafa saçılmış gibi görünüyor.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg‘ün Koum’a olan tepkisi ise yine aynı şekilde işin iç yüzü dışında oldu. “Jan: Seninle yakın bir şekilde çalışmayı çok özleyeceğim. Dünyayı birbirine bağlamak noktasında ettiğin yardımlar için çok teşekkür ederim.”

 

Kaynak adres : https://shiftdelete.net/facebook-yuzunden-whatsapp-kurucusu-istifa-etti

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
Azim Güvenlik