Facebook ve Instagram corona virüs için savaşacak

  • 03 Şubat 2020
  • 89 kez görüntülendi.
Facebook ve Instagram corona virüs için savaşacak

Bildiğiniz gibi corona virüs salgını tüm dünyayı alarma geçirmiş durumda. Bu kapsamda teknoloji şirketleri de kollarını bu virüse karşı savaşmak için sıvıyor. Facebook ve Instagram corona virüs ile ilgili kendi platformlarında yeni adımlar atarak, virüse karşı güçlerini birleştiriyor.

Corona virüsü için Koca Yusuf operasyonu!

Corona virüsü nedeniyle karantinaya alınan Vuhan’da mahsur kalan 35 Türk ve 10 Azerbaycan vatandaşının ülkemize getirileceği Koca Yusuf operasyonu için hazırlıklar tamamlandı.

Facebook ve Instagram corona virüs için karar aldı

Konu hastalıklar ya da bu şekilde virüsler olduğunda sosyal medya hesapları tam bir kabusa dönüşebiliyor. Yanlış rakamlar, yanlış teşhis ve müdahale yöntemleriyle salgın gibi büyük çaptaki sağlık durumları yanlış noktalara varabiliyor. Facebook da bünyesinde yer alan Instagram ile birlikte Dünya Sağlık Örgüt’ünün corona virüs salgınını küresel çapta bir acil durum ilan etmesinden sonra bir açıklama yayınladı.

Yayınlanan açıklamaya göre, yanlış bilgilerin yayılmasının önlenmesi adına, konu hakkında doğrulanmamış bilgiler yayınlanmayacak, yayınlanırsa bile kaldırılacak. Böylece Facebook ve Instagram corona virüs ile ilgili sosyal medyada oluşan kaos ortamının önüne geçecek.

BBC News’un yayınladığı habere göre, corona virüs salgını resmi olarak 19 ülkeye ve doğrulanmış yaklaşık 10 bin kişiye yayıldı.

Birçok şirket ve ülke virüslerin yayıldığı ülkelerde lokal anlamda adımlar atıyor. Bazı şirketler, çalışanlarına evden çalışmaları tavsiyesinde bulurken, bazıları kalabalık ortamlara girilmemesini öneriyor.

Ülkeler bazında ise corona virüsünün görüldüğü bölgelere uçak seferleri, seyahatler ve etkinlikler gibi organizasyonların ertelenmesi gündemde. Ancak yine de hızla yayılan bir virüsten bahsediyoruz. Yanlış bilgilerden korunmak adına, sosyal medya hesaplarında paylaşılan bilgilerin doğruluğu kanıtlanmadan binlerce kişiye ulaşmasını kişisel olarak da engelleyerek ve dikkat ederek bilgi kirliliğini önleyebiliriz.

https://shiftdelete.net/facebook-ve-instagram-corona-virus-icin-savasacak

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri