Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Facebook Memories ile anılarınızı toplayın!

  • 13 Haziran 2018
  • 46 kez görüntülendi.
Facebook Memories ile anılarınızı toplayın!

Facebook, kullanıcılarının ailesi ve arkadaşları ile paylaştığı anları yansıtabileceği yepyeni bir özellik duyurdu. Facebook Memories özelliği kullanıcıların tüm anıları için tek ve özel bir alan sağlayacak.

Facebook sinir bozan özellik için harekete geçti!

Facebook yönetimi bugüne kadar geri adım atmadığı sinir bozucu Facebook Messenger bildirimi hakkında adım atma kararı aldı. Facebook’un en sinir bozucu özelliği artık kalkıyor!

Facebook Memories neler sunuyor?

Memories (Anılar) adı verilen özellik sayesinde gönderileri, fotoğrafları, gerçekleştirdiğiniz arkadaşlıklar ve hayatınızdaki önemli olayları tek bir alanda toplama olanağına sahip olacaksınız. Her gün 90 milyondan fazla kullanıcının Tarihte Bugün özelliğini kullanarak geçmişte yaşadıkları anları hatırladığı ve bunları paylaştığı belirtiliyor. Yapılan araştırmaların bu durumun kullanıcılar üzerinde olumlu etkisi olabileceğini ortaya koyduğu belirtilirken, bu nedenle tüm anıların kolayca bulunmasını sağlayacak yeni bir deneyim sunmak istendiği ifade ediliyor.

Facebook Memories sayfası ile kullanıcılar geçmişte o gün gerçekleştirdikleri paylaşımları ve olayları görüntüleyebilecek. Ayrıca, geçmişte o gün arkadaş olduğunuz kişilerin listesine de kolayca erişebileceksiniz. Hatta arkadaşlığınız için oluşturulan özel videolar da burada yer alacak. Facebook, bir mesaj veya kısa videoya sığdırdığı anıların dönemsel veya aylık bir hatırlatmasını da kullanıcılarla buluşturacak. Son olarak, son dönemde anılarınızı kontrol etmediyseniz geçmiş haftadan kaçırmış olabileceğiniz gönderiler de bu sayfanın altında yer bulacak.

Facebook bu anıların çok kişisel olabileceğini ve hepsinin pozitif olmayabileceğinin de farkında olduklarının altını çiziyor. Bu anlamda geri bildirimlere önem verecek olan platform, özelliğini bunlara göre tasarlamayı sürdürecek ve en iyi kullanıcı deneyimini sağlamaya çalışacak.

Facebook ile Apple’ın veri paylaşımına jet yalanlama!

Geçtiğimiz günlerde Facebook, kullanıcı verilerini Apple’ın da dahil olduğu bazı firmalarla paylaşmakla suçlandı. Facebook ve Apple veri paylaşımı iddiasına Tim Cook’tan yalanlama geldi!

Masaüstü ve mobil arayüzden erişilebilecek olan özellik için Haber Kaynağı ve bildirimler üzerinden de erişim sunulacak. Bu yeni özellik için buraya tıklamanız yeterli. Öte yandan, özelliğin kademeli olarak herkese ulaşacağını da hatırlatalım.

https://shiftdelete.net/facebook-memories-ile-anilarinizi-toplayin

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
Azim Güvenlik