Facebook Geçmişi Temizle özelliği kullanıma sunuldu

  • 31 Ocak 2020
  • 95 kez görüntülendi.
Facebook Geçmişi Temizle özelliği kullanıma sunuldu

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg tarafından yayınlanan bir blog yazısı, Facebook Geçmişi Temizle özelliği için müjdeli haberi verdi. Yapılan duyuru ile birlikte bu özellik, tüm dünyaya sunuldu. Artık kullanıcılar ziyaret ettikleri internet sitelerinden reklam almayacak.

Facebook hesabını kalıcı olarak silme

Facebook hesabını kalıcı olarak silme için yapmanız gerekenleri adım adım anlattık. Facebook silme 2020 rehberi ile Facebook silme linki 2020 sizlerle…

Facebook Geçmişi Temizle özelliği kullanıma sunuldu

Facebook Geçmişi Temizle özelliği, Zuckerberg imzalı bir blog yazısı ile duyuruldu. Bu özellik Ayarlar kısmındaki Facebook’un Dışındaki Hareketler kısmında kendine yer buldu. Kullanıcılar bu özelliği kullanarak ziyaret ettikleri bir internet sitesindeki ürünün daha sonrasında Facebook reklamlarında karşısına çıkmasını engelleyebilecek. Ayrıca Facebook’un Dışındaki Hareketler üzerinden kullanıcılar gelecekteki hareketlerinin nasıl yönetilmesini istediğine karar verecek. Ek olarak buradan kullanıcıların bilgilerine erişmesi de mümkün olacak.

2018 yılında duyurulan özellik ilk olarak üç ülkede kullanıma sunulmuştu. Zaman zaman sunulması ertelenen özellik için Facebook, şirket sunucularındaki veri saklama yöntemi ile ilgili bazı sorunlar olduğunu açıklamıştı.

Facebook’un Dışındaki Hareketler kısmı, şeffaflığı temsil ediyor. Zuckerberg, bunun için sistemlerini yeniden inşa ettiklerini söyledi.

Başta da söylediğimiz gibi bu özelliği kullanmak için ilk olarak Ayarlar’a girmek gerekiyor. Sonrasında yapılması gereken ise Facebook Bilgilerin kısmından Facebook’un Dışındaki Hareketler bölümüne tıklamak.

https://shiftdelete.net/facebook-gecmisi-temizle-ozelligi-kullanima-sunuldu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri