Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Face ID ile web sitelerine giriş yapmak gerçek oldu!

Touch ID ve Face ID ile web sitelerine giriş yapmak bundan böyle mümkün hale geliyor. Hem iOS hem de Android cihazlar için sağlanan yeni API desteğiyle web siteleri için kimlik doğrulama kolaylaşıyor.

  • 11 Nisan 2018
  • 77 kez görüntülendi.
Face ID ile web sitelerine giriş yapmak gerçek oldu!

Yeni bir web standardı sayesinde Touch ID ve Face ID ile web sitelerine giriş yapmak artık mümkün hale gelmiş durumda. İşte, WebAuthn adlı API hakkında detaylar.

Face ID ile web sitelerine giriş nasıl yapılır?

Parmak izi okuyucular, kameralar ve USB anahtarlar gibi mevcut güvenlik cihazlarının kullanımı ile web sitesi kimlik doğrulama amaçlı kullanılabilen WebAuthn API güncellendi. Firefox tarafından destek sağlanan API için Chrome ve Edge desteği ise önümüzdeki aylarda hazır olacak.

Safari içinse henüz ayrı bir açıklama bulunmuyor. Öte yandan iPhone, iPad ve MacBook Pro cihazlar Face ID ve Touch ID için destek sunuyor. Tabii ki Apple desteği olmadan, diğer internet tarayıcılarda da bu güvenlik özelliklerinin kullanımı mümkün olamazdı.

Android ve iOS cihazların güvenlik özellikleriyle web sitelerine giriş yapmanın mümkün olması kullanıcıların işini oldukça kolaylaştıracak. Bu sayede harf, rakam ve semboller yerine parmak izi ve yüz gibi biyolojik kimlikler kullanılabilecek. Bu kullanıcılar için zamandan tasarruf anlamına da geliyor. Şu an için üreticilerin tarayıcılara doğrudan bu özelliklerle giriş desteğini ne zaman ekleyeceği belirsiz.

 

Kaynak adres : https://shiftdelete.net/face-id-ile-web-sitelerine-giris-yapmak-gercek-oldu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
Azim Güvenlik