Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Eski model iPhone’lar iOS 12 alacak mı?

Apple’ın Haziran ayında tanıtacağı iOS 12’yi destekleyecek cihazlar netleşmeye başladı. Acaba 2013’te satışa sunulan iPhone 5s iOS 12 desteği alacak mı?

  • 23 Nisan 2018
  • 100 kez görüntülendi.
Eski model iPhone’lar iOS 12 alacak mı?

Apple’ın Haziran ayında tanıtacağı iOS 12’yi destekleyecek cihazlar netleşmeye başladı. Acaba 2013’te satışa sunulan iPhone 5s iOS 12 desteği alacak mı?

iPhone 5s iOS 12 desteği alacak mı?

Apple’ın yeni yazımlarını tanıtacağı WWDC18‘e altı haftalık bir zaman kaldı. Birçok kullanıcının merakla beklediği iOS 12 ile ilgili referanslar WebKit için geliştirme testi raporlarında ortaya çıktı. Raporlara göre Apple’ın bir sonraki büyük iOS sürümünü destekleyecek en eski cihaz iPhone 5s olabilir.

Açık kaynak Webkit proje sayfasındaki hata raporlama bölümünde yer alan ve yazılım için API testlerini ele alan bir raporda iOS 12 üzerinde çalışan iPhone 5s’ten bahsediliyor. Fransız MactGeneration sitesinin tespit ettiği bu rapor, iPhone 5s sahiplerinin iOS 12’yi kullanabileceklerini gösteriyor.

iOS 12 ile ilgili çeşitli web sitelerinin çevrimiçi kayıtları da referans oluşturuyor. Fakat bu kayıtlar 1136×640 ekran çözünürlüğüne sahip aygıtları gösteriyor. Bu çözünürlükteki cihazın iPhone 5s mi yoksa iPhone SE mi olduğu anlamak mümkün değil. WebKit kayıtlarında iOS 12’yi çalıştıran iOS Simulatorü sayesinde cihazın iPhone 5s olduğu anlaşılıyor.

İlk 64 bit işlemcili, parmak izi tarayıcı ile tanıştığımız telefon olan iPhone 5s, Apple’ın en çok satan cihazlarından biri oldu. iPhone 5s iOS 12 desteği alırsa Apple ilk defa bir telefonuna 5 yıldan fazla destek sağlamış olacak. Kullanıcılar cihazlarının yavaşladığından şikayet etse de şirket iPhone 4S’e iOS 9, iPhone 5’e iOS 10 desteği vererek ürünlerine uzun süreli bir destek sağlamış oldu.

iOS 12, 4 Haziran’da tanıtılacak. Tanıtımın hemen ardından geliştiriciler için test süreci başlayacak. Eylül ayında yeni iPhone modellerinin tanıtımından bir süre sonra kamuya açık olarak yayınlanacak.

 

Kaynak adres : https://shiftdelete.net/iphone-5s-ios-12-ile-uyumlu-olacak-mi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
Azim Güvenlik