Elon Musk’tan Mars yolculuğu için kredili sistem önerisi

  • 21 Ocak 2020
  • 71 kez görüntülendi.
Elon Musk’tan Mars yolculuğu için kredili sistem önerisi

ABD’li uzay taşımacılığı şirketi SpaceX’in CEO’su Elon Musk, koloni kurmayı planlandığı Mars ile ilgili yeni bir fikir ortaya attı. Borçlanma seçeneğini gündeme getiren Musk, yeterli miktarda paraya sahip olmayanların da Kızıl Gezegen’e gitmesini istiyor. Bu kapsamda Mars yolculuğu için kredili sistem önerisinde bulundu.

Elon Musk, 2050 yılına kadar Mars’ta şehirler inşa etmenin hayalini kuruyor. Dolayısıyla insanlar da söz konusu planın bir parçası. Mars’a yolculuk biletini ise sadece maddi durumu yerinde olanlar karşılayabilecek. Zira, ABD’li girişimci Şubat 2019’da dönüş biletinin 500 bin dolar olacağını söylemişti.

NASA’dan Ay ve Mars için sıra dışı proje!

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Ay ve Mars için çok konuşulacak bir çalışmanın hazırlığı içinde. Mars kolonisi için mantar evler üzerinde çalışmalara başlanmış durumda.

İşte bu yüzden yeni bir sistemle karşımıza çıkan Elon Musk, maddi durumu yeterli olmayanlar için kredi sistemi önerdi. Buna göre, yeterli parası olmayanların, Mars’ta çalışarak söz konusu bilet fiyatını ödemesi gündemde.

Elon Musk, Mars yolculuğu için kredili sistem önerdi

SpaceX CEO’su konu ile ilgili Twitter hesabından, “İsteyen herkesin gidebileceği şekilde olmalı. Parası olmayanlar için uygun krediler bulunmalı.” diye yazdı. Böylece Elon Musk, Mars yolculuğu için kredili sistemi önerdi.

Needs to be such that anyone can go if they want, with loans available for those who don’t have money

— Elon Musk (@elonmusk) January 17, 2020

Fiyatlar, kredili sistem teklifine kaç kişinin katıldığına bağlı. Elon Musk bu sistem için arz ve talep ilişkisine işaret ediyor. ABD’li girişimci, Mars’a uçuşu finansal açıdan Dünya’da bir ev fiyatına benzetiyor.

Elon Musk daha önce 2050 yılında Mars’ta kurulması planlanan şehirde birçok iş kolu olacağını ifade etmişti. Musk, alınacak kredinin, Kızıl Gezegen’de meslek sahibi olunduktan sonra geri ödenmesini amaçlıyor.

SpaceX tarafından uzay yolculukları için tasarlanan ve Mars’a insan taşıması hedeflenen Starship roketinin günde 3, yılda ise yaklaşık 1000 uçuş gerçekleştirmesi öngörülüyor.

Roketin 100 kişilik taşıma kapasitesine sahip olduğunu da belirtelim.

Ay tozundan oksijen üretilecek!

Ay araştırmalara konu olmaya devam ediyor. Mars’a insanlı yolculuklarda üs olarak kullanılması gündemde olan Ay’da nefes aldırmak için bilim insanları ay tozundan oksijen üretmeye için çalışıyor.

https://shiftdelete.net/elon-musk-mars-yolculugu-icin-kredili-sistem

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri