Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Elon Musk Twitter paylaşımı yüzünden başı dertte!

  • 26 Şubat 2019
  • 63 kez görüntülendi.
Elon Musk Twitter paylaşımı yüzünden başı dertte!

Daha önceden de yapmış olduğu çarpıcı açıklamalarla sık sık gündeme gelen Elon Musk Twitter paylaşımı yüzünden davalık olabilir.

Elon Musk Twitter paylaşımı yüzünden davalık oldu!

Temmuz 2018’de denizaltı tasarımı hakkında Twitter hesabı üzerinden sürdürdüğü tartışmada; dalgıca “pedofili” dediği için hem dalgıçtan hem de temsil ettiği Tesla ve SpaceX şirketlerinden özür dilemişti.

Bu sefer ise biraz daha farklı bir konu ile gündeme gelen Musk, 20 Şubat’ta atmış olduğu tweet yüzünden davalık olabilir. Söz konusu paylaşımında yanlış bilgi vermesi öne sürülmesinden dolayı, genç CEO’ya  güveni ihlal suçundan yargılanması talep edildi.

The Verge‘de yer alan bir haberde, ABD Borsalar ve Menkul Kıymetler Komisyonu’nun açmış olduğu davada Musk’ın adli uzlaşma anlaşmasını hükümlerini ihlal ettiği iddia edildi.

Hemen aşağıda da görebileceğiniz üzere Musk, Tesla’nın 2011 yılında 0 adet araç ürettiği belirtiliyor. Ancak, 2019 yılı içerisinde toplamda 500 bin araç üreteceklerini vurgulayan genç CEO, bu açıklaması başını derde sokmuş durumda.

Tesla made 0 cars in 2011, but will make around 500k in 2019

— Elon Musk (@elonmusk) February 20, 2019

Söz konusu bu tweet üzerine bir takım araştırmalar yapan ABD Borsalar ve Menkul Kıymetler Komisyonu avukatları, Tesla’nın bundan birkaç hafta önce yatırımcılarına 2019 yılı içerisinde toplamda 400 bin araç üreteceklerini ifade ettiği ortaya çıktı.

Bu yüzden dolayı Musk’ın paylaşımını yanıltıcı bulan komisyon güveni ihlal suçundan dolayı genç CEO’ya dava açacaklarını duyurdu.

Meant to say annualized production rate at end of 2019 probably around 500k, ie 10k cars/week. Deliveries for year still estimated to be about 400k.

— Elon Musk (@elonmusk) February 20, 2019

Komisyonun bu hamlesinden sonra, Elon Musk Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklama ile beraber, 2019 yılı için belirlemiş oldukları üretim kapasitesinin toplamda 500 bin araç olduğunu ifade etti.

Bununla beraber, davalık olan tweet’inde haftada 10 bin araç üretmek istediklerini vurgulayan CEO, açıklamasında ayrıca 2019 yılı içerisinde 400 bin araç teslim edeceklerini de belirtti.

https://shiftdelete.net/elon-musk-twitter-paylasimi-yuzunden-basi-dertte

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri