Elektrikli Volvo XC40 ilk görüntüleri ile karşınızda

  • 27 Eylül 2019
  • 118 kez görüntülendi.
Elektrikli Volvo XC40 ilk görüntüleri ile karşınızda

Dünyanın en güvenilir otomobil markaları arasında en üstte yer alan Volvo, elektrikli araç atağı için çalışmalarını sürdürüyor. Bu atak kapsamında otomobillerini elektriklendiren Volvo, elektrikli Volvo XC40 için tarih verdi. Otomobil, üzerindeki örtüyü yakın zamanda atacak.

Otonom TIR’larla konvoy yaptık!

Otonom konvoy teknolojisi ile ağır ticari araçların arka arkaya otonom bir şekilde yol alması sağlanıyor. Sizler için Eskişehir’e gittik ve otonom araçların içerisinde bu teknolojiyi test ettik!

Elektrikli Volvo XC40 için geri sayım başladı

Volvo, SUV ailesinin en küçük üyesi XC40 konvansiyonel motorla satışa sunulduğu zamanlarda da markanın en ilgi çeken modellerinden biri olmuştu. Ailenin en küçük üyesi şimdilerde elektriklenmeye hazırlanıyor.

Elektrikli Volvo XC40 için ilk görseller de kısa süre önce paylaşıldı. Zemininde konumlanan bataryaların gözler önüne serildiği fotoğraflarda bataryanın de bir güvenlik kafesi içinde yerleştirildiği görülüyor.

Yeni XC40 ile ilgili açıklama yapan Volvo Güvenlik Sorumlusu Malin Ekholm, aracın güvenlik detaylarına değindi. Şimdiye kadar yaptıkları en güvenli otomobil olduğunu söyleyen Ekholm, ön kısmın tamamen yeniden tasarlandığına ve ekstra önlemler alındığına değindi. Güvenlik kafesinin alüminyum çerçeveden yapıldığını vurgulayan sorumlu, bataryanın aracın tabanına yerleştirilmesi sayesinde devrilme riskinin azaltıldığını belirtti.

Başta da söylediğimiz gibi Volvo zaten güvenlik konusunda kendini kanıtlamış bir marka. Ancak, XC40 radar, kamera ve ultrasonik sensörler içeren Gelişmiş Sürücü Destek Sistemleri (ADAS) ile çıtayı bir adım daha yükseltecek.

Araç, 16 Ekim günü tanıtılacak.

https://shiftdelete.net/elektrikli-volvo-xc40-ilk-goruntuleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri