Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Dünyada ilk! 5G ile uzaktan beyin ameliyatı yapıldı!

  • 18 Mart 2019
  • 88 kez görüntülendi.
Dünyada ilk! 5G ile uzaktan beyin ameliyatı yapıldı!

5G teknolojisini son zamanlarda sık sık duymaya başladı. Hayatımızın hızını artıracak olan teknoloji aynı zamanda sağlık alanında da önemli yenilikleri beraberinde getiriyor. Son olarak yakın zamanda Çin’de, bu bağlantı üzerinden bir beyin ameliyatı yapıldı.

Yerli ve milli 5G projesinin lansmanı yapıldı!

Bu beyin ameliyatı dünyada ilk olması nedeniyle ayrı bir öneme sahip. Uzaktan erişimle ameliyathaneye bağlanan doktorlar gerekli müdahaleleri yapmayı başardı. Fujian Sağlık Üniversitesi Mengchao Hepatobilieri Hastanesi ve Suzhou Kangduo Robot işbirliği ile yapılan ameliyat yaklaşık olarak 60 dakika sürdü.

5G bağlantılı ameliyat başarılı geçti

Bağlantıda gecikmenin yok denecek kadar az olması ameliyatın başarılı geçmesinde önemli bir etkendi. 50 kilometre uzaklıktan yapılan ameliyatta herhangi bir kanama bile olmadı.

Operasyonda Huawei’nin bağlantı teknolojisi kullanıldı. Yapılan açıklamalara göre söz konusu bağlantı fiber optiğe eş değer bir kalitedeydi.

Yeni bağlantı teknolojisi olgunlaştıkça sağlık alanında çok daha fazla yenilikler görmeye başlayacağız.

https://shiftdelete.net/5g-ile-uzaktan-beyin-ameliyati-yapildi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri