Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Drone’lar binlerce trafik kuralı ihlali tespit etti!

  • 20 Nisan 2019
  • 69 kez görüntülendi.
Drone’lar binlerce trafik kuralı ihlali tespit etti!

Ocak ayından bugüne aralıksız çalışan drone’lar yeni trafik memuru oldu. Onlarca drone trafik kuralı ihlali konusunda emniyet güçlerine yardım etti. İşte üç aylık trafik ihlali karnesi…

Yılın ilk günlerinden bugüne kadar ülkemizde helikopterlerle ve drone ile trafik denetimleri yapılıyor. Emniyet Genel Müdürlüğü son yaptığı açıklamayla bu denetimlerden çıkan sonuçları kamuoyu ile paylaştı.

Notre Dame’ı kurtarmaya çalışan teknolojiler!

Notre Dame Katedrali trajik bir olayla gündeme geldi. 850 yıllık katedral saatlerce kaderiyle baş başa kaldı. Notre Dame yangını için harekete geçenler yalnızca insanlar olmadı.

Onlarca drone trafik cezası kesti!

4 Ocak’tan bugüne kadar helikopterler toplam 365 saatlik uçuş yaptı. Helikopterler bu uçuşlarında toplamda 1.937 trafik kuralı ihlali tespit etti. Asıl dikkat çeken veri ise drone tarafından geldi. Ekiplerin drone ile yaptığı uçuşlarda toplamda 11.676 trafik kuralı ihlalini tespit ettiği açıklandı. Bu süre boyunca ekipler drone kullanarak 2.493 saatlik uçuş gerçekleştirdi.

Yapılan denetimler sonucunda kural ihlali yaptığı tespit edilen araçların plakalarına cezai işlem uygulandı.

Havadan yapılan kontrollerde sürücülerin makas atma, hatalı sollama, yakın takip, tehlikeli şerit değiştirme, kara yolları üzerinden zorunlu haller dışında duraklama ya da park etme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı gibi ihlalleri mercek altına alındı.

Emniyet Genel Müdürlüğü, vatandaşların huzur ve güven içinde seyahat edebilmeleri için yapılan tüm bu denetimlerin aralıksız devam edeceğini söyledi.

https://shiftdelete.net/drone-trafik-kurali-ihlali-tespit-etti

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri